01apr
sreda, 01. aprila, 2026
sreda, 01. aprila, 2026
DizajnMalo za šalo, malo zares: slovo od našega spletnega portala
Včeraj smo prvi april izkoristili za novico, da se poslavljamo od našega spletnega portala.
Foto: Dreamstime
Nova raziskava družb Mastercard in Harris Poll razkriva, da se je kar 77 odstotkov evropskih potrošnikov v minulem letu soočilo s poskusom prevare, kar še dodatno dokazuje, kako pomembna je varnost na spletu.
Da mora biti spletno nakupovanje povezano z določeno mero previdnosti, se zaveda že marsikdo, kar 64 odstotkov vprašanih pa se strinja s trditvijo, da so predpraznične prevare še bolj dovršene kot prevare v običajnem delu leta. Hkrati 72 odstotkov evropskih kupcev priznava, da v predprazničnem času nakupujejo tudi na neznanih spletnih mestih, le polovica pa jih pred klikom na gumb »kupi« natančno preveri informacije. Četrtina jih priznava, da informacije preveri le bežno ali pa še to ne.
Rezultati raziskave so pokazali še, da kupci spletna mesta, ki ne dajejo občutka varnosti, hitro zapustijo. Skoraj polovica (43 %) jih pravi, da bi zapustili spletno mesto brez oznak za varno plačilo, skoraj tretjina (29 %) pa jih ne bi opravila nakupa, če so možnosti plačila omejene. Še posebej pozorni so pripadniki generacije baby boom – večina jih pravi, da sta ta opozorilna znaka dovolj, da v predprazničnem času zapustijo spletno mesto.
Kaj pa drugi opozorilni znaki, ki zaustavijo kupce? Cene, ki so predobre, da bi bile resnične (51 %), slaba raba jezika ali slovnične napake na spletnem mestu (51 %) ter spletna mesta, ki so videti neprofesionalna ali slabo oblikovana (45 %).
Raziskava kaže tudi, da je 14 odstotkov kupcev v preteklih letih že imelo izkušnje z nakupom izdelkov, ki nato nikoli niso bili dostavljeni, 10 odstotkov pa jih je prejelo ponarejene izdelke. Vsa našteta tveganja imajo tudi finančne posledice, saj je 29 odstotkov vprašanih dejalo, da so zaradi prevare pri predprazničnih nakupih izgubili denar, pri čemer prevladujejo pripadniki generacije Z (45 %) in milenijci (40 %).
Članek, ki ste ga odprli, je na voljo samo naročnikom. Naročite se na enega od naših paketov in berite besedila iz najnovejše številke brez omejitev!
NAROČI SEŽe imate profil? Prijavite se tukaj
01apr
sreda, 01. aprila, 2026
sreda, 01. aprila, 2026
DizajnVčeraj smo prvi april izkoristili za novico, da se poslavljamo od našega spletnega portala.
01apr
sreda, 01. aprila, 2026
sreda, 01. aprila, 2026
DreaMM teaMMTina Guček prevzema uredništvo tiskane izdaje Marketing magazina, Eva Peserl pa uredništvo spletnih vsebin.
01apr
sreda, 01. aprila, 2026
sreda, 01. aprila, 2026
AktualnoTudi letos smo prvega aprila z zanimanjem spremljali objave na družbenih omrežjih, ki pričajo, da imajo pri nekaterih blagovnih znamkah precej smisla za humor.
01apr
sreda, 01. aprila, 2026
sreda, 01. aprila, 2026
AktualnoPoli v sodelovanju z agencijo Futura DDB predstavlja platformo Polisti, ki jo lansira s posebno interaktivno serijo Primer pogrešane Poli. Kdo so skrivnostni Polisti in kdo je sunil pogrešano Poli?
30mar
ponedeljek, 30. marca, 2026
ponedeljek, 30. marca, 2026
AktualnoSeveda govorimo o psičkih, ki predstavljajo pomemben del življenja mnogih posameznikov in družin. Zato ni presenečenje, da so danes dobrodošli tudi v pisarnah. Pogovarjali smo se s podjetji, ki so svoja vrata odprla prikupnim in igrivim sodelavcem.
30mar
ponedeljek, 30. marca, 2026
ponedeljek, 30. marca, 2026
ProMMocijaNa Areno Sport poleti prihaja največji športni dogodek leta – FIFA svetovno prvenstvo. Od 11. junija do 19. julija 2026 bo nogometna vročica zajela ves svet, pri Areni Sport pa napovedujejo, da bodo kot uradni partner prenašali vse 104 tekme mundiala.
To je odprt poziv vsem, ki delamo v slovenskem oglaševalskem ekosistemu.
Bojan Amon tokrat o govoricah: »Pogovorni znani 'trači' so del človeške družbe, odkar pomnimo, in se v prvi vrsti nanašajo na povsem nedolžne pogovore med sorodniki in prijatelji ... «
»Biti ponosen na nekaj, kar si naredil, je lepa stvar. Četudi samo za trenutek. To zimo sem bil po dolgem času spet ponosen na oglas, ki sem ga naredil,« piše Drago Mlakar, tokratni MM-ov kolumnist.
01apr
sreda, 01. aprila, 2026
sreda, 01. aprila, 2026
DizajnVčeraj smo prvi april izkoristili za novico, da se poslavljamo od našega spletnega portala.
01apr
sreda, 01. aprila, 2026
sreda, 01. aprila, 2026
IntervjujiLetno stanovsko nagrado oglaševalska osebnost letos prejme Urban Korenjak, direktor trženja pri Europlakat Slovenija.
01apr
sreda, 01. aprila, 2026
sreda, 01. aprila, 2026
DreaMM teaMMTina Guček prevzema uredništvo tiskane izdaje Marketing magazina, Eva Peserl pa uredništvo spletnih vsebin.