01apr
sreda, 01. aprila, 2026
sreda, 01. aprila, 2026
DizajnMalo za šalo, malo zares: slovo od našega spletnega portala
Včeraj smo prvi april izkoristili za novico, da se poslavljamo od našega spletnega portala.
Peter Irman
Gault&Millau Slovenija je na včerajšnji slavnostni prireditvi v Hotelu Slon podelil posebne gastronomske nagrade. Za letošnjo izdajo so slovenski inšpektorji obiskali več kot 200 gostiln, restavracij in lokalov.
Slovenija je geografsko majhna, a gastronomsko bogata, pravijo v Gault&Millau Slovenija, ki so v izbor najboljših za leto 2024 poleg starih znancev uvrstili tudi mnogo mladih in svežih gastronomskih imen, ki navdušujejo s kulinariko in razvojnim potencialom.
Mira Semić, direktorica Gault&Millau Slovenija, je za MM povedala: »Pri letošnjem izboru je zanimivo in posebno, da je prišlo na plano veliko mladih in mlajših ljudi. Bilo bi jih še veliko več, ampak se je žal nekaj restavracij zaprlo, nekaj pa se jih je preselilo. Po pravilih oz. kriterijih Gault&Millau-ja, pa ne moremo dodati v knjigo restavracij, ki ne delajo že vsaj najmanj šest mesecev.«
Dodaja, da gre slovenska kulinarika z velikimi koraki naprej: »Lahko jo občudujemo, lahko ji aplavdiramo, saj je res, res dobra.«
Gault & Millau je štiri kape in s tem naziv najboljše restavracije letos podelil desetim slovenskim restavracijam. Podelil je tudi nazive chefa leta, chefa prihodnosti in chefa tradicije.
Najboljše restavracije:
Hiša Franko, Staro selo pri Kobaridu, 18,5/20
Gostilna Pri Lojzetu, Dvorec Zemono, Vipava, 17,5/20
Grič, Šentjošt nad Horjulom, 17,5/20
Hiša Denk, Zgornja Kungota, 17,5/20
Ošterija Debeluh, Brežice, 17,5/20
Restavracija Milka, Kranjska Gora, 17,5/20
Restavracija Strelec, Ljubljana, 17,5/20
Restavracija Mak, Maribor, 17/20
Restavracija Pavus, Grad Tabor Laško, 17/20
JB restavracija, Ljubljana, 17/20
Chef leta: David Žefran, Restavracija Milka, Kranjska Gora
Chef prihodnosti: Ago Špacapan, Špacapanova hiša, Komen
Chef tradicije: Simo Komel, Bistro Grad Štanjel, Štanjel
Mladi talent: Rok Smonkar, Posestvo Gjerkeš, Fikšinci
Najboljša slaščičarja: Saša Mišič in Matevž Kmet, Restavracija Cubo, Ljubljana
Najboljši POP: Etno hiša Baščaršija, Maribor
Najboljši sommelier/natakar: Andrej Kurež, Restavracija Hotela Marina, Izola
Inšpektorji Gault&Millau Slovenija skozi vse leto restavracije po vsej državi obiskujejo anonimno in brez najave. Svojo izkušnjo nato celovito ovrednotijo – od prihoda do vrat lokala do zaključnega pozdrava, vmes pa seveda kulinarično, vinsko, estetsko, strežno doživetje ter tudi vzdušje in vodenje. Restavracijo glede na izkušnjo nato nagradijo z največ 20 točkami.
Članek, ki ste ga odprli, je na voljo samo naročnikom. Naročite se na enega od naših paketov in berite besedila iz najnovejše številke brez omejitev!
NAROČI SEŽe imate profil? Prijavite se tukaj
01apr
sreda, 01. aprila, 2026
sreda, 01. aprila, 2026
DizajnVčeraj smo prvi april izkoristili za novico, da se poslavljamo od našega spletnega portala.
01apr
sreda, 01. aprila, 2026
sreda, 01. aprila, 2026
DreaMM teaMMTina Guček prevzema uredništvo tiskane izdaje Marketing magazina, Eva Peserl pa uredništvo spletnih vsebin.
01apr
sreda, 01. aprila, 2026
sreda, 01. aprila, 2026
AktualnoTudi letos smo prvega aprila z zanimanjem spremljali objave na družbenih omrežjih, ki pričajo, da imajo pri nekaterih blagovnih znamkah precej smisla za humor.
01apr
sreda, 01. aprila, 2026
sreda, 01. aprila, 2026
AktualnoPoli v sodelovanju z agencijo Futura DDB predstavlja platformo Polisti, ki jo lansira s posebno interaktivno serijo Primer pogrešane Poli. Kdo so skrivnostni Polisti in kdo je sunil pogrešano Poli?
30mar
ponedeljek, 30. marca, 2026
ponedeljek, 30. marca, 2026
AktualnoSeveda govorimo o psičkih, ki predstavljajo pomemben del življenja mnogih posameznikov in družin. Zato ni presenečenje, da so danes dobrodošli tudi v pisarnah. Pogovarjali smo se s podjetji, ki so svoja vrata odprla prikupnim in igrivim sodelavcem.
30mar
ponedeljek, 30. marca, 2026
ponedeljek, 30. marca, 2026
ProMMocijaNa Areno Sport poleti prihaja največji športni dogodek leta – FIFA svetovno prvenstvo. Od 11. junija do 19. julija 2026 bo nogometna vročica zajela ves svet, pri Areni Sport pa napovedujejo, da bodo kot uradni partner prenašali vse 104 tekme mundiala.
To je odprt poziv vsem, ki delamo v slovenskem oglaševalskem ekosistemu.
Bojan Amon tokrat o govoricah: »Pogovorni znani 'trači' so del človeške družbe, odkar pomnimo, in se v prvi vrsti nanašajo na povsem nedolžne pogovore med sorodniki in prijatelji ... «
»Biti ponosen na nekaj, kar si naredil, je lepa stvar. Četudi samo za trenutek. To zimo sem bil po dolgem času spet ponosen na oglas, ki sem ga naredil,« piše Drago Mlakar, tokratni MM-ov kolumnist.
01apr
sreda, 01. aprila, 2026
sreda, 01. aprila, 2026
DizajnVčeraj smo prvi april izkoristili za novico, da se poslavljamo od našega spletnega portala.
01apr
sreda, 01. aprila, 2026
sreda, 01. aprila, 2026
IntervjujiLetno stanovsko nagrado oglaševalska osebnost letos prejme Urban Korenjak, direktor trženja pri Europlakat Slovenija.
01apr
sreda, 01. aprila, 2026
sreda, 01. aprila, 2026
DreaMM teaMMTina Guček prevzema uredništvo tiskane izdaje Marketing magazina, Eva Peserl pa uredništvo spletnih vsebin.