03apr
petek, 03. aprila, 2026
petek, 03. aprila, 2026
Novi oglasi»Petki so za ribje paštete Argeta«
Argeta in agencija Luna \TBWA z novo kampanjo za ribje paštete ustvarjata nove navade med potrošniki.
V tekmo za nagrade mednarodnega festivala kreativnosti Zlati boben se je prebilo le eno slovensko delo: #playforskateistan. So pa v ožjem izboru tekmovanja Mladi bobnarji tudi plakati, ki so delo slovenskih mladih kreativcev.
Mednarodne žirije so izbrale finaliste med prijavami iz 29-ih različnih držav v petih tekmovalnih sekcijah: enokanalna komunikacija, večkanalna komunikacija, obrtna odličnost, kreativna poslovna odličnost in kreativna medijska odličnost ter v posebni sekciji z imenom vse žirije.
Med slovenskimi deli je v ožjem izboru delo #playforskateistan, ki so ga zasnovali v Futuri DDB. Kdo so ostali finalisti, pa lahko preverite na povezavi.
Finaliste je izbrala tudi žirija Mladih bobnarjev. Odločali so se med deli, ki so jih na tekmo lahko prijavili mladi kreativci z vsega sveta.
V ožjem izboru so tudi slovenski predstavniki:
Miha Bevc in Špela Levičnik Oblak, direktorja tekme, sta o procesu žiriranja povedala: »Zlati boben je znova povezal izjemno skupino mednarodnih strokovnjakov, ki so se zaradi povečanega števila prijav znašli pred zahtevno nalogo, vendar so s poglobljenimi in pronicljivimi debatami uspeli poiskati tista kreativna dela, ki so si zaslužila nagrade.« Menita, da je festival »s prepoznavanjem velike kreativnosti in izvrstne kakovosti prijavljenih del« tako še enkrat upravičil svoj položaj kot eden od sedmih regionalnih festivalov na svetu, ki so vključeni na WARC-ovo lestvico kreativnosti. »Katera dela in ideje bodo postale merilo odličnosti ter ustvarjalnosti v prihodnosti, pa bo razkrito 10. oktobra na slavnostni podelitvi nagrad,« še dodajata.
Za dostop do vseh člankov vas vabimo, da se brezplačno registrirate.
Registriraj seSte že registrirani? Prijavite se tukaj
17mar
torek, 17. marca, 2026
torek, 17. marca, 2026
NagradeFestival Zlati boben razkriva predsednika žirij v sekcijah omni channel in craft. To bosta David Guerrero in Emma Follett.
05mar
četrtek, 05. marca, 2026
četrtek, 05. marca, 2026
NagradePred današnjo podelitvijo nagrad za največje dosežke v zunanjem oglaševanju smo se pogovarjali z Markom Kolblom in Špelo Žorž.
12mar
četrtek, 12. marca, 2026
četrtek, 12. marca, 2026
NagradePo drugem krogu izbora se bodo za naziv Oglaševalec leta 2025 potegovali Atlantic Droga Kolinska, Mastercard Slovenija, Spar Slovenija, Telekom Slovenije in Zavarovalnica Triglav.
03apr
petek, 03. aprila, 2026
petek, 03. aprila, 2026
MMedijiČeprav so nekateri sprva pomislili, da gre za prvoaprilsko šalo, je zdaj uradno: prvi žirantski stolček v novi sezoni na POP TV bo zasedel nekdanji predsednik in »spletni vplivnež« Borut Pahor.
03apr
petek, 03. aprila, 2026
petek, 03. aprila, 2026
ProMMocijaSi želite vzpostaviti sistem za pridobivanje leadov, s katerim lahko do konca leta pridobite vsaj več deset novih kontaktov?
02apr
četrtek, 02. aprila, 2026
četrtek, 02. aprila, 2026
AktualnoPo podelitvi nagrad Netko 2026 smo se pogovarjali z Romanom Krušičem, starejšim svetovalcem za spletne rešitve v agenciji Spletna postaja, ki je tretjič zapored prejela nagrado za naj agencijo.
01apr
sreda, 01. aprila, 2026
sreda, 01. aprila, 2026
DizajnVčeraj smo prvi april izkoristili za novico, da se poslavljamo od našega spletnega portala.
01apr
sreda, 01. aprila, 2026
sreda, 01. aprila, 2026
DreaMM teaMMTina Guček prevzema uredništvo tiskane izdaje Marketing magazina, Eva Peserl pa uredništvo spletnih vsebin.
01apr
sreda, 01. aprila, 2026
sreda, 01. aprila, 2026
AktualnoTudi letos smo prvega aprila z zanimanjem spremljali objave na družbenih omrežjih, ki pričajo, da imajo pri nekaterih blagovnih znamkah precej smisla za humor.
To je odprt poziv vsem, ki delamo v slovenskem oglaševalskem ekosistemu.
Bojan Amon tokrat o govoricah: »Pogovorni znani 'trači' so del človeške družbe, odkar pomnimo, in se v prvi vrsti nanašajo na povsem nedolžne pogovore med sorodniki in prijatelji ... «
»Biti ponosen na nekaj, kar si naredil, je lepa stvar. Četudi samo za trenutek. To zimo sem bil po dolgem času spet ponosen na oglas, ki sem ga naredil,« piše Drago Mlakar, tokratni MM-ov kolumnist.
01apr
sreda, 01. aprila, 2026
sreda, 01. aprila, 2026
DreaMM teaMMTina Guček prevzema uredništvo tiskane izdaje Marketing magazina, Eva Peserl pa uredništvo spletnih vsebin.
31mar
torek, 31. marca, 2026
torek, 31. marca, 2026
IntervjujiSpomladi 2024 se je Mojca Randl odločila, da je čas za slovo od Formitasa in s tem tudi od oglaševalskega sveta, mi pa smo preverili, kako o tem svetu razmišlja danes.
01apr
sreda, 01. aprila, 2026
sreda, 01. aprila, 2026
IntervjujiLetno stanovsko nagrado oglaševalska osebnost letos prejme Urban Korenjak, direktor trženja pri Europlakat Slovenija.