10jul
petek, 10. julija, 2026
petek, 10. julija, 2026
Novi oglasiČudno? Mogoče. Osupljivo? Brez dvoma.
Zavod Znanje Postojna si je zastavil nov cilj: razvoj nove destinacijske znamke.
Zaključen je drugi krog izbora za oglaševalca leta 2021, v katerem so glasovali člani Slovenske oglaševalske zbornice (SOZ). O zmagovalcu bo tudi letos odločala še komisija 3. kroga izbora, v kateri je sedem članov.
Za priznanje se bodo v zaključnem krogu, v katerem bo glasovala sedemčlanska komisija, potegovala podjetja (po abecednem redu): Atlantic Droga Kolinska, Lesnina, Mercator, NLB in Zavarovalnica Triglav.
Sedemčlansko komisijo v tretjem krogu sestavljajo predsednik in dva predstavnika Slovenskega združenja oglaševalcev, predsednika Slovenska združenja oglaševalskih agencij, predsednik Slovenskega združenja medijev, predsednik Oglaševalskega razsodišča in predsednik upravnega odbora SOZ.
Nagrado Oglaševalec leta so v preteklih letih prejela podjetja Petrol, Belinka, Revoz, Delo, Športna loterija Slovenije, Pivovarna Laško, Krka, Mercator, Mobitel (za leta 2002, 2003, 2006 in 2010), Proconi (Pogrej in pojej), Si.mobil (za leta 2005, 2008 in 2013), Engrotuš, Ljubljanske mlekarne, Amis, Zavarovalnica Triglav (za leti 2012 in 2016), Telekom Slovenije, A1 Slovenija, Atlantic Droga Kolinska (za leti 2018 in 2019) in NLB.
Oglaševalec leta je tradicionalna letna stanovska nagrada SOZ za izvirnost in inovativnost nastopa podjetja na trgu, ki je na svojevrsten način zaznamoval preteklo leto v komunikacijskem smislu. Nagrado lahko prejme tudi podjetje za odličnost v daljšem časovnem obdobju, ki pa se je odražala in pomembno zaznamovala tudi preteklo leto.
Za dostop do vseh člankov vas vabimo, da se brezplačno registrirate.
Registriraj seSte že registrirani? Prijavite se tukaj
09jul
četrtek, 09. julija, 2026
četrtek, 09. julija, 2026
NagradeIniciativa Prispevaj kretnjo, ki jo je agencija Povem zasnovala za družbo Mastercard v sodelovanju z Zvezo društev gluhih in naglušnih Slovenije (ZDGNS), nadaljuje niz uspehov na mednarodnem odru.
27jun
sobota, 27. junija, 2026
sobota, 27. junija, 2026
NagradeVia Media Sarajevo je osvojila bronastega leva v kategoriji Sustainable Development Goals Lions v podkategoriji Peace, Justice and Strong Institutions.
27jun
sobota, 27. junija, 2026
sobota, 27. junija, 2026
Cannes LionsPetdnevni festival Cannes Lions se je zaključil, s tem pa je znan tudi seznam vseh letošnjih prejemnikov grand prixov, najvišjih festivalskih priznanj.
10jul
petek, 10. julija, 2026
petek, 10. julija, 2026
MMarketingDobre zgodbe so v sodelovanju z Metamorfozo predstavile capital H – platformo, namenjeno pripravi podjetij na zahteve evropske direktive o preglednosti plačil.
10jul
petek, 10. julija, 2026
petek, 10. julija, 2026
AktualnoV agenciji Luna \TBWA so ustanovili Luna \Book Club, v okviru katerega zaposleni vsak mesec sodelavcem predstavijo ključne ugotovitve iz izbrane strokovne knjige.
10jul
petek, 10. julija, 2026
petek, 10. julija, 2026
Mladi kreativciGregor Pogačnik je oblikovalec in partner v Reformatic Studiu, ki verjame, da sta pri komuniciranju blagovnih znamk doslednost in kakovost vizualnih sporočil pomembnejši od trenutnih trendov.
09jul
četrtek, 09. julija, 2026
četrtek, 09. julija, 2026
AktualnoMed člani strateškega sveta za gospodarstvo so številni znani podjetniki, menedžerji in predstavniki akademske sfere, med njimi pa ni predstavnikov komunikacijske, medijske in digitalne industrije.
09jul
četrtek, 09. julija, 2026
četrtek, 09. julija, 2026
MMarketingV zadnjih mesecih opažaMMo vse več kadrovskih premikov. Gre za običajen cikel ali znak globljih sprememb v industriji?
09jul
četrtek, 09. julija, 2026
četrtek, 09. julija, 2026
Mladi kreativciPredstavljaMMo Nino Starman Gombač, mlajšo grafično oblikovalko v agenciji Pristop, ki pravi, da navdih pogosto najde v glasbi, ustvarjalni proces pa vedno začne z raziskovanjem.
Pred dnevi smo bili priča eni najbolj odmevnih »zasebno-javnih« zarok v zadnjem času, ki je v resnici sporočala veliko več kot zgolj »neustrašnost« dveh akterjev, saj je družbi nastavila črn zaslon.
O tem se pogovarjam zadnja dva meseca na vsakem sestanku z naročniki …
Po dolgem tednu sem se v petek popoldne odpravil na tedenski lov po špecerijo ...
09jul
četrtek, 09. julija, 2026
četrtek, 09. julija, 2026
MMarketingV zadnjih mesecih opažaMMo vse več kadrovskih premikov. Gre za običajen cikel ali znak globljih sprememb v industriji?
07jul
torek, 07. julija, 2026
torek, 07. julija, 2026
KolummnePred dnevi smo bili priča eni najbolj odmevnih »zasebno-javnih« zarok v zadnjem času, ki je v resnici sporočala veliko več kot zgolj »neustrašnost« dveh akterjev, saj je družbi nastavila črn zaslon.
07jul
torek, 07. julija, 2026
torek, 07. julija, 2026
NOVI MMČaka vas nova poletna izdaja Marketing magazina, polna poglobljenih intervjujev, marketinških uvidov, ustvarjalnih presežkov in zgodb ljudi, ki premikajo meje komunikacijske industrije.