26jun
petek, 26. junija, 2026
petek, 26. junija, 2026
UMMETNA INTELIGENCAMoodboard je mrtev. Živel prompt.
Slovenske agencije o tem, kako generativna umetna inteligenca spreminja produkcijo oglasov, kreativne procese in ego kreativnih direktorjev.
Kot soustvarjalci medijskega projekta desetletja Štartaj Slovenija v agenciji Formitas Creative podpirajo mlade podjetnike ob prihodu na trg.
Z nekaterimi podjetniki je poslovno sodelovanje preseglo sam projekt – med njimi je tudi znamka La Popsi, ki je naročnik agencije že tri leta. Zanje so oblikovali embalažo za tri izdelke v novi liniji za otroke Moon Melts. »Posebnost teh sadnih prigrizkov je, da jih lahko uživate tudi v vesolju. Čisto zares! Zaradi postopka liofilizacije se vsi vitamini in minerali v izdelku ohranijo, odstrani se le voda. To tehnologijo uporablja tudi vesoljska agencija NASA,« pravijo v agenciji Formitas Creative.
Pred kratkim pa sta se ustvarjalki La Popsi odločili združiti moči z vplivnico Leo Filipovič oziroma Lepo afno. In ker so najboljše stvari tri, je poslovno sodelovanje obrodilo bogate sadove. Število tri se zrcali tudi v okusu novega izdelka, in sicer bodo vaše brbončice zaznale med, limono in jagodo. V agenciji Formitas Creative so ob priložnostnem soznamčenju oblikovali embalažo za nov izdelek. »Oblikovanje združuje elemente obeh znamk, ki je pri tokratni omejeni izdaji multipacka sestavljen iz prepoznavnih elementov in oblikovan v slogu Lepe afne, vendar v barvah in ustaljenem se ponavljajočem se vzorcu, ki hkrati ponazarja okus. Tako La Popsi oblikovno ohranja svojo prepoznavnost, hkrati pa je ravno dovolj drugačen, da je takoj jasno, da gre za posebno izdajo,« pravijo.
Kot je značilno za vse izdelke La Popsi, tudi tega krasi citat, za katerega pravijo, da odlično povzame bistvo sodelovanja med omenjenimi znamkami in hkrati potrjuje filozofijo, da sami zmoremo veliko, skupaj pa zmoremo vse. Tokratno avtorstvo pripada Lei: »Moja definicija sreče: sladoled v skrinji in prijatelj na poti k meni.«
Za dostop do vseh člankov vas vabimo, da se brezplačno registrirate.
Registriraj seSte že registrirani? Prijavite se tukaj
18jun
četrtek, 18. junija, 2026
četrtek, 18. junija, 2026
DizajnOblikovalec Gregor Žakelj že več kot leto dni razvija projekt Midva Vidva Onadva, ki so ga opazili tudi v The Dielineu, največjem in najvplivnejšem mediju na področju oblikovanja embalaže na svetu.
12jun
petek, 12. junija, 2026
petek, 12. junija, 2026
DizajnBlagovna znamka Ora, ena najprepoznavnejših slovenskih blagovnih znamk pijač, letos praznuje 60 let.
04jun
četrtek, 04. junija, 2026
četrtek, 04. junija, 2026
DizajnPred razstavljanjem na milanskem tednu oblikovanja smo v rodni Ljubljani »ujeli« oblikovalko Laro Bohinc, ki sicer živi v Londonu.
26jun
petek, 26. junija, 2026
petek, 26. junija, 2026
Športni MMarketingV zadnjem desetletju je e-šport iz nišne zabave in industrije, deležne mnogo posmeha in neresnega pristopa, prerasel v globalno senzacijo in si na svetovnem trgu pridobil ugled in spoštovanje.
24jun
sreda, 24. junija, 2026
sreda, 24. junija, 2026
KANSKI LEVIImago Ogilvy je na festivalu Cannes Lions osvojil bronasto nagrado v kategoriji social & creator (v podkategoriji local brand) za projekt »Zadnji GUC GUC« (»Posljednji GUC GUC«) za naročnika Studena.
24jun
sreda, 24. junija, 2026
sreda, 24. junija, 2026
AktualnoDanes zvečer se bosta na svetovnem prvenstvu v nogometu pomerili reprezentanci Bosne in Hercegovine ter Katarja, zagotovo bo znova donela tudi pesem skupine Dubioza Kolektiv.
24jun
sreda, 24. junija, 2026
sreda, 24. junija, 2026
Cannes LionsZa nami sta prva dva dneva letošnjih Kanskih levov, na katerih so že podelili vrsto najprestižnejših priznanj.
24jun
sreda, 24. junija, 2026
sreda, 24. junija, 2026
Med znaMMkamiKlasičen oglas z lepo osvetljenim izdelkom in sloganom, ki se rima, za generacijo Z deluje staromodno in – v njihovem jeziku – cringe.
24jun
sreda, 24. junija, 2026
sreda, 24. junija, 2026
ProMMocijaPredstavljajte si naslednji prizor: vi, deska, veter v jadru in prvi uspešno prevoženi metri po gladini Velenjskega jezera. Sliši se kot idealen poletni načrt, kajne?
Pozitiven sentiment, zelene kljukice in navidezno brezhibni grafi lahko ustvarijo nevarno iluzijo uspeha.
»Morda se poseg po človeškem craftu zdi zamuden in zaradi današnjega tempa težje izvedljiv, a bo to v prihodnosti tisto, kar bo ločevalo kakovost od štancarije,« piše MM-ova kolumnistka Anja Korenč.
SOF je sicer že za nami, vseeno pa je naš kolumnist Aleš Petejan po končanem žiriranju strnil nekaj misli za naše bralce.
22jun
ponedeljek, 22. junija, 2026
ponedeljek, 22. junija, 2026
AktualnoKarneval – koncert ob 10. obletnici skupine Joker Out – je nastajal več kot leto dni, tik pred izvedbo pa ga je ogrozila huda nevihta.
18jun
četrtek, 18. junija, 2026
četrtek, 18. junija, 2026
MED ŠTEVILKAMMIPred vami je eden najbolj pričakovanih člankov, ki ga objavljamo vsako leto v junijski številki MM-a.
17jun
sreda, 17. junija, 2026
sreda, 17. junija, 2026
MMarketingVse o »sabbaticalu« oziroma sobotnem letu in zakaj ta ni več tabu.