Ameriški tehnološki velikan Google bo v Ljubljani odprl Center za kvantno tehnologijo, v katerem naj bi na letni ravni izobrazili več sto inženirjev s tega področja.
Obseg Googlove naložbe še ni znana, projekt pa je že potrjen. Google bo v Slovenijo pripeljal pripeljal številne strokovnjake z vsega sveta, kar bo pozitivno vplivalo na delovno klimo v Sloveniji ter utrdilo njen položaj na zemljevidu kvantnih raziskav in razvoja. Center namerava prvo generacijo doktorskih študentov sprejeti že v jesenskem semestru, vsekakor pa v naslednjem študijskem letu. Slovenska vlada se bo pri tem zavzela, da bi precejšen del teh strokovnjakov ostal v Sloveniji. Strokovno znanje, ki ga prinašajo, ne bo le prispevalo k rasti kvantne tehnologije v državi, ampak bo tudi spodbudilo sodelovanje in izmenjavo znanja z lokalnimi raziskovalci in inženirji.
Novico o Googlovi nameri je na 16. srečanju elektroenergetikov na Bledu oznanil minister za visoko šolstvo, znanost in inovacije Igor Papič.