get interactive
Aktualno

Kako digitalnemu okolju uspešno prilagoditi televizijski oglas?

Devet od desetih video oglasov, ki jih danes vidimo na spletu, je bilo ustvarjenih za TV zaslone. Ključno vprašanje je, kako jih lahko prilagodimo, da bodo uspešni tudi v digitalnem okolju.

Obstoječe televizijske oglase številnih znamk, med njimi 1001 Cvet, Lidl in Medex, so v podjetju Get Interactive uspešno prilagodili na prikazovanje znotraj uredniških vsebin slovenskih spletnih medijev.

Ustvarjanje kreativne rešitve narekuje okolje

Get Interactive v sodelovanju s partnerjem Teads, globalno medijsko platformo, predstavlja zanimivo oglaševalsko rešitev, t. i. inRead video skin, s katero zdaj tudi slovenskim spletnim oglaševalcem omogočajo učinkovite prilagoditve tako v mobilnem kot tudi namiznem okolju.  

»Običajno od naših naročnikov prejmemo televizijsko kreativo oglasa, ki pa po navadi ni najbolj optimalna za digitalno okolje, kjer je razpon naše pozornosti krajši, zaslon oziroma vidno polje pa bolj omejeno. Okolje, kjer oglašujemo, tudi narekuje, kako ustvariti učinkovit oglas. Kot je bilo lepo prikazano že v raziskavi, ki jo je za nas izvedla Mediana, potrošnike na mobilnih napravah ali za osebnimi računalniki vedno bolj motijo dolgi oglasni formati, ki prekrivajo vsebino, pojavni oglasi, oglasi, ki preveč agresivno sledijo uporabnikom, in videooglasi znotraj iger,« pojasnjujejo pri Get Interactive.

Za 2,5-krat višja prepoznavnost blagovne znamke

Kot primer dobre prakse navajajo tovrstne videooglase za naročnike Lidl (primer), Medex (primer) in 1001 Cvet (primer), ki so zagotovili visoko vidljivost oglasa ter dobro izpostavljenost blagovne znamke.

Kot glavne prednosti formata inRead video skin tako izpostavljajo predvsem umeščenost znotraj uredniških vsebin, dobro uporabniško izkušnjo, dobro izpostavljenost in priklic blagovne znamke ter stopnjo odzivnosti oziroma ogled oglasa (višji view-through-rate ali VTR). Čeprav gre za prvo fazo prodajnega lijaka oziroma fazo znamčenja, tudi pri zakupu oglasnega prostora poudarjajo učinkovitost, saj gre za cenovni model CPV (ang. cost-per-view) oziroma strošek za ogled.

»Videooglasi, obogateni z ozadjem in drugimi interaktivnimi dodatki, v ospredje postavijo blagovno znamko ali oglasno sporočilo, pritegnejo pozornost, hkrati pa si oglas in blagovno znamko lažje in hitreje prikličemo v spomin.  Raziskave, ki smo jih izvedli s Teadsom, kažejo, da tovrstni obogateni oglasi za 2,4-krat povečajo naklonjenost uporabnika do blagovne znamke in omogočijo za 2,5-krat višjo prepoznavnost blagovne znamke,« dodajajo.

Intervju

sasa gnezda
22. 04. 2024

V podjetju Mediade tudi letos pripravljajo Konferenco internega komuniciranja KIK 2024,…

Nekje sem zasledila misel, da je komunikacija mehka veščina, a da je zanjo treba trdo delati. Interna komunikacija se ne zgodi sama od sebe – vsaj ne…

zz
20. 04. 2024

PandaChat, slovenska rešitev, ki z UI poenostavlja iskanje po obsežnih podatkovnih…

Pričakujete lahko, da bo PandaChat vedno znova presenečal s kreativnimi in inovativnimi funkcionalnostmi. Spremljamo trg, razmišljamo in si…

Življenje z znaMMkami
15. 04. 2024

Rubrika Življenje z znaMMkami je ena najbolj branih v MM-u, zato jo objavljamo tudi na…

Prisegam na humor, igro besed in čustva … »Kupijo« me tudi nizkoproračunski oglasi z dobro idejo.

Naši avtorji