Vinska etiketa Studia Sonda v finalu treh globalnih festivalov
Etiketa Studia Sonda za naravni peneči Piquentum Brut Nature je bila ta mesec uvrščena v finale treh globalno relevantnih festivalov in tekmovanj: One Show, ADC in European Design Awards.
O projektu smo v MM-u že pisali, gre pa za tako imenovane »žive etikete« za steklenice za istrsko blagovno znamko vin Piquentum.
Pri projektu so izhajali iz dejstva, da v industriji penečih vin več kot 97 odstotkov proizvajalcev posega po umetnih kvasovkah, industrijskem sladkorju in drugih dodatkih, ki pospešujejo proizvodnjo – pogosto na račun pristnosti izdelka.
Ker pri Piquentumu zagovarjajo stoodstotno organsko pridelavo, so sediment, ki nastane med sekundarno fermentacijo, spremenili v osrednji gradnik etikete.
Rezultat je vinska etiketa, ki jo je ustvarilo samo vino, in je navdušila žirante na tekmovanju ADC (Art Directors Club), One Show in European Design Awards, Piquentum pa se je poleg tega uvrstil tudi v finale regionalnih in domačih festivalov, kot sta Ideja X in BalCannes.
Hvala, ker berete Marketing magazin!
Za dostop do vseh člankov vas vabimo, da se brezplačno registrirate.
NadaljujeMMo serijo pogovorov s PR agencijami, ki so v letu 2025 zabeležile najvišje prihodke od prodaje. Šesto mesto na lestvici zaseda podjetje Lin&Nil.
V okoljski akciji »Skupaj za našo obalo«, ki poteka ob svetovnem dnevu oceanov, so sodelovali društvo Naredi nekaj za naravo, Mestna občina Koper, prostovoljci, potapljači in drugi ljubitelji morja.
Pred tem je pet let delovala v agenciji Herman & partnerji, kjer je vodila projekte s področij trženja, strateškega komuniciranja in razvoja blagovnih znamk.
Če ste v zadnjih dneh na Prime Video spremljali romantično hokejsko serijo Off Campus, ste morda poleg ljubezenskih zapletov opazili tudi precej izrazito prisotnost blagovne znamke Liquid I.V.
Družba GA Adriatic je sklenila sodelovanje s kreativno agencijo Publicis. Nova partnerska agencija bo prevzela celotno kreativno komunikacijo blagovne znamke.
Slovenska blagovna znamka oddklop je predstavila svojo prvo kolekcijo dokolenskih nogavic, ki združujejo zaščito pred klopi in komarji, udobje pri gibanju v naravi ter izrazit dizajn.
Uporabniki Spotifyja so v zadnjih dneh opazili precej nepričakovano spremembo vizualne podobe aplikacije. Pri številnih ljubiteljih glasbe je namreč prepoznavna zelena ikona dobila novo podobo.
12. bienale Brumen bo kulminiral s podelitvijo nagrad, ki bo 4. novembra 2026 v Narodni galeriji, 4. maja pa se začne zbiranje prijav. Vse, kar morate vedeti pred prijavo, razkrivamo spodaj.
Pred tem je pet let delovala v agenciji Herman & partnerji, kjer je vodila projekte s področij trženja, strateškega komuniciranja in razvoja blagovnih znamk.
Če ste v zadnjih dneh na Prime Video spremljali romantično hokejsko serijo Off Campus, ste morda poleg ljubezenskih zapletov opazili tudi precej izrazito prisotnost blagovne znamke Liquid I.V.
Dr. Jurij Žurej po več letih dela na področju pravnih zadev v Atlantic Grupi prevzema novo funkcijo. Postal je direktor predstavništva Atlantic Grupe za Slovenijo.
»V svetu, kjer vse merimo v podatkih, se najgloblje razlike še vedno rojevajo v občutku,« piše Anja Humljan, arhitektka, specializirana za čustveno obikovanje in senzorično znamčenje.
Družba GA Adriatic je sklenila sodelovanje s kreativno agencijo Publicis. Nova partnerska agencija bo prevzela celotno kreativno komunikacijo blagovne znamke.