09jun
torek, 09. junija, 2026
torek, 09. junija, 2026
KolummneBodite pogumnejši!
SOF je sicer že za nami, vseeno pa je naš kolumnist Aleš Petejan po končanem žiriranju strnil nekaj misli za naše bralce.
V Amsterdamu se lahko pohvalijo z edinstvenim parkiriščem pod vodo, ki sprejme kar 7.000 koles in predstavlja največje podvodno parkirišče za kolesa na svetu.
S 65-milijonskim projektom so v Amsterdamu začeli pred petimi leti, danes pa se lahko nizozemska prestolnica na kanalu Oosterdok pohvali s trinadstropnim parkiriščem za kolesa. Objekt je opremljen s sistemi za preprečevanje kraje, saj so vanj namestili video kamere in alarme, z električnimi polnilnicami in servisno delavnico.
Za upravljanje parkirišča namreč skrbi družba Amsterdam Parking, ki ima v porfelju vsa zgoraj našteta dela.
Podvodno parkirišče za kolesa je del zeleno obarvenega projekta za prihodnost mesta Amsterdam, preko katerega spodbujajo trajnostne načine transporta in želijo zmanjšati promet ter ogljični odtis.
Za dostop do vseh člankov vas vabimo, da se brezplačno registrirate.
Registriraj seSte že registrirani? Prijavite se tukaj
03jun
sreda, 03. junija, 2026
sreda, 03. junija, 2026
MobilnostAvtomobilska industrija je vstopila v obdobje, ko produkt sam po sebi vse težje nosi težo diferenciacije.
15maj
petek, 15. maja, 2026
petek, 15. maja, 2026
MobilnostŽeleznica na strojni pogon letos praznuje 200. obletnico začetka prometa na prvi javni progi.
13maj
sreda, 13. maja, 2026
sreda, 13. maja, 2026
MobilnostPol leta mineva, odkar sta na slovenski trg vstopili dve mladi, a globalno ambiciozni avtomobilski znamki: Omoda in Jaecoo.
05jun
petek, 05. junija, 2026
petek, 05. junija, 2026
AIIrsko zagonsko podjetje Deece je predstavilo platformo, ki marketinškim ekipam pomaga pri pripravi kakovostnejših briefov za agencije.
04jun
četrtek, 04. junija, 2026
četrtek, 04. junija, 2026
AISlovenija se je v raziskavi o uporabi umetne inteligence v evropskih podjetjih med 32 analiziranimi državami uvrstila na 18. mesto.
SOF je sicer že za nami, vseeno pa je naš kolumnist Aleš Petejan po končanem žiriranju strnil nekaj misli za naše bralce.
Ljudje včasih ravnamo slabo, ne da bi bili zato klinični primeri.
»V svetu, kjer vse merimo v podatkih, se najgloblje razlike še vedno rojevajo v občutku,« piše Anja Humljan, arhitektka, specializirana za čustveno obikovanje in senzorično znamčenje.
27maj
sreda, 27. maja, 2026
sreda, 27. maja, 2026
IntervjujiNa družbenem omrežju TikTok smo v zadnjih tednih opazili vsebine ljubljanskega lokala Neks.
25maj
ponedeljek, 25. maja, 2026
ponedeljek, 25. maja, 2026
IntervjujiSanja Likar, generalna direktorica Publicis Groupe Slovenija, ima za seboj zanimivo poklicno pot, na kateri je izkušnje pridobivala tako na agencijski kot na naročniški strani.
27maj
sreda, 27. maja, 2026
sreda, 27. maja, 2026
MMarketingOpazili smo, da blagovne znamke v Sloveniji in regiji vse pogosteje posegajo po glasbenem formatu, ki je bližji popkulturnemu izdelku kot klasični kampanji.