26jun
petek, 26. junija, 2026
petek, 26. junija, 2026
UMMETNA INTELIGENCAMoodboard je mrtev. Živel prompt.
Slovenske agencije o tem, kako generativna umetna inteligenca spreminja produkcijo oglasov, kreativne procese in ego kreativnih direktorjev.
V občini Kočevje opažajo, da se stopnja ustreznega ločevanja odpadkov povečuje prepočasi kljub temu, da je zbiranje odpadkov zakonsko urejeno že od leta 2001, zato so v sodelovanju z agencijo Luna \TBWA ustvarili komunikacijsko akcijo Stop smetem.
Kratek opis akcije: Ne le da se stopnja ustreznega ločevanja odpadkov povečuje prepočasi, zadnja leta se količina odpadkov, odvrženih ob cestah in sprehajalnih stezah, celo stopnjuje. Izredno problematično pa je še vedno tudi število divjih odlagališč. Občina Kočevje in agencija Luna TBWA sta zato ustvarili komunikacijsko akcijo, s katero bodo ozaveščali in izobraževali lokalno prebivalstvo o pomenu ločenega zbiranja odpadkov, o tem, da se odpadki ne mečejo v gozd, reke, jezera, kraške jame ali skozi okna avtomobilov, ter o načinih zmanjševanja odpadkov. Akcija poteka pod krovnim sloganom »Čisto Kočevsko, čista vest«, ki nagovarja občutek odgovornosti domačinov do lokalnega okolja. Slogan deluje modularno, da se ga lahko prilagaja različnim sklopom sporočil: od skrbi za čiste gozdove, ceste, jame in vode do recikliranja odpadkov in ponovne uporabe. Na Luni TBWA so razvili tudi logotip projekta Čisto Kočevsko, čista vest, ki prav tako vključuje simbole za vseh šest naštetih področij. Komunikacijska kampanja je sicer del širšega projekta »Stop smetem«, v katerem sodelujejo Občina Kočevje, Komunala Kočevje in Gozdarsko društvo Medved, sofinanciran pa je s strani Evropskega kmetijskega sklada za razvoj podeželja (LAS projekti).
Elementi akcije: zunanje oglaševanje, tiskani oglasi, promocijska gradiva na prodajnih mestih, označevalne table v Občini Kočevje
Naročnik: Občina Kočevje
Predstavnice naročnika: Katja Godeša, Saša Kljun in Tina Kotnik
Direktor projekta: Martin Stariha
Vodja projekta: Saša Truden
Kreativni direktor: Janez Rakušček
Tekstopiska: Maja Burja
Oblikovalka: Nina Zadravec
Strateginja: Katja Hrovatin
Za dostop do vseh člankov vas vabimo, da se brezplačno registrirate.
Registriraj seSte že registrirani? Prijavite se tukaj
16jun
torek, 16. junija, 2026
torek, 16. junija, 2026
Opazili smoHrvaška turistična skupnost je predstavila nov turistični oglas »Croatia – I Hear It’s Beautiful«, v katerem nastopa priznani igralec John Malkovich, čigar družina ima hrvaške korenine.
11jun
četrtek, 11. junija, 2026
četrtek, 11. junija, 2026
NOVI OGLASINovi sladoledni Leone BARSi imajo neverjetno, skorajda čarobno moč – že s prvim ugrizom vas dobesedno iztrgajo iz rutine in vas v hipu prestavijo na najkrajše možne počitnice. Na petminutne počitnice.
08jun
ponedeljek, 08. junija, 2026
ponedeljek, 08. junija, 2026
Opazili smoPoznate tisti trenutek, ko se res ne moreš odločiti: kava ali sladica? Zakaj ne kar oboje.
26jun
petek, 26. junija, 2026
petek, 26. junija, 2026
Novi oglasiZnamka Mu Ljubljanskih mlekarn je novost v kategoriji jogurtov pospremila s kampanjo, ki je ciljano nagovarjala mlajše potrošnike.
24jun
sreda, 24. junija, 2026
sreda, 24. junija, 2026
Novi oglasiV slovenskem turističnem oglaševanju smo pogosto vajeni preverjenih podob: počasnih posnetkov narave, nasmejanih družin ob bazenu, zračnih posnetkov destinacije in logotipa v zaključku.
24jun
sreda, 24. junija, 2026
sreda, 24. junija, 2026
Opazili smoZavarovalnica Sava, Kolesarsko društvo Celje in Europlakat so združili moči v kampanji »Bodi svetel zgled!«.
23jun
torek, 23. junija, 2026
torek, 23. junija, 2026
Novi oglasiAkcija »Ribe za vse ture in avanture« Delamarisove ribje solate postavlja v vlogo zanesljivega spremljevalca aktivnega življenjskega sloga.
22jun
ponedeljek, 22. junija, 2026
ponedeljek, 22. junija, 2026
Novi oglasiV agenciji THE OTHER so za Visit Maribor razvili koncept, s katerim je mesto na družbenih omrežjih spregovorilo kot lokalec.
Pozitiven sentiment, zelene kljukice in navidezno brezhibni grafi lahko ustvarijo nevarno iluzijo uspeha.
»Morda se poseg po človeškem craftu zdi zamuden in zaradi današnjega tempa težje izvedljiv, a bo to v prihodnosti tisto, kar bo ločevalo kakovost od štancarije,« piše MM-ova kolumnistka Anja Korenč.
SOF je sicer že za nami, vseeno pa je naš kolumnist Aleš Petejan po končanem žiriranju strnil nekaj misli za naše bralce.
22jun
ponedeljek, 22. junija, 2026
ponedeljek, 22. junija, 2026
AktualnoKarneval – koncert ob 10. obletnici skupine Joker Out – je nastajal več kot leto dni, tik pred izvedbo pa ga je ogrozila huda nevihta.
18jun
četrtek, 18. junija, 2026
četrtek, 18. junija, 2026
MED ŠTEVILKAMMIPred vami je eden najbolj pričakovanih člankov, ki ga objavljamo vsako leto v junijski številki MM-a.
17jun
sreda, 17. junija, 2026
sreda, 17. junija, 2026
MMarketingVse o »sabbaticalu« oziroma sobotnem letu in zakaj ta ni več tabu.