26jun
petek, 26. junija, 2026
petek, 26. junija, 2026
UMMETNA INTELIGENCAMoodboard je mrtev. Živel prompt.
Slovenske agencije o tem, kako generativna umetna inteligenca spreminja produkcijo oglasov, kreativne procese in ego kreativnih direktorjev.
Foto: Blaž Gutman
Narodni muzej Slovenije slavi 200 let, ob tej priložnosti pa so odprli tudi spletno trgovino.
Kot pravijo, so se za to odločili, ker želijo zgodovino še naprej povezovati s sodobnostjo in prihodnostjo ter jo s pomočjo sodobnih informacijskih tehnologij približati širokemu krogu vseh vedoželjnih in ljubiteljem zgodovine. »Imeti spletno trgovino ali ne v teh časih seveda ni vprašanje. Ponudba na spletu je postala logični del trgovine tudi v muzejih. Izkušnje zadnjih dveh let in zaprtja znotraj takšnih in drugačnih meja še toliko bolj govorijo v prid virtualni dostopnosti. In zato smo virtualne oglede razstav ter spletne muzejske vsebine in programe pred nedavnim dopolnili še z odlično ponudbo muzejske trgovine,« pravi Tinka H. Selič, predstavnica za odnose z javnostmi v Narodnem muzeju Slovenije.
V trgovini predstavljajo izdelke, ki se tako ali drugače navezujejo na gradivo, ki ga hrani Narodni muzej Slovenije. Veliko je publikacij, zgoščenk z glasbo iz zakladnice slovenskih glasbenih del ter reprodukcij grafik in plakatov. Pri ponudbi drobnega nakita, kot so broške in obeski, sodelujejo z bolj in manj znanimi domačimi obrtniki ali podjetji, ki po predlogah zgodovinskih in arheoloških predmetov ustvarjajo unikatne izdelke (Boštjan Štine, Zlatarstvo Skušek, Meta Šmalcelj itn.).
Posebej so ponosni na prestižne kristalne izdelke (dekanter, vinski kelih in kozarec) z vgraviranim frizom, povzetem po situli z Vač; ob 200-letnici najstarejšega muzeja na Slovenskem, katerega naslednik je Narodni muzej Slovenije, so jih soustvarili s podjetjem Magnet Design in arhitektom Robertom Klunom ter Steklarno Rogaška.
»Vsi ti lični izdelki predstavljajo delček zgodovine slovenskega prostora in vsakemu je priložen tudi certifikat, ki na kratko predstavi originalni predmet. V trgovino včasih uvrstimo tudi druge izdelke, denimo izdelke, ki predstavljajo Slovenijo ali Ljubljano, vendar tudi pri njih izbiramo tiste, ki so zanimivi, drugačni ali unikatni, torej takšni, ki jih ni mogoče kupiti v vsaki prodajalni s spominki,« pravi Meta Žvokelj iz muzejske trgovine.
Promocijo spletne trgovine so vključili v redno promocijo muzejske ponudbe, spletno trgovino pa so omogočili tudi na profilih Narodnega muzeja Slovenije na družbenih omrežjih, kjer lahko v vsebinskih objavah na omrežjih neposredno označijo izdelke iz muzejske ponudbe.
Za dostop do vseh člankov vas vabimo, da se brezplačno registrirate.
Registriraj seSte že registrirani? Prijavite se tukaj
16jun
torek, 16. junija, 2026
torek, 16. junija, 2026
Opazili smoHrvaška turistična skupnost je predstavila nov turistični oglas »Croatia – I Hear It’s Beautiful«, v katerem nastopa priznani igralec John Malkovich, čigar družina ima hrvaške korenine.
11jun
četrtek, 11. junija, 2026
četrtek, 11. junija, 2026
NOVI OGLASINovi sladoledni Leone BARSi imajo neverjetno, skorajda čarobno moč – že s prvim ugrizom vas dobesedno iztrgajo iz rutine in vas v hipu prestavijo na najkrajše možne počitnice. Na petminutne počitnice.
08jun
ponedeljek, 08. junija, 2026
ponedeljek, 08. junija, 2026
Opazili smoPoznate tisti trenutek, ko se res ne moreš odločiti: kava ali sladica? Zakaj ne kar oboje.
26jun
petek, 26. junija, 2026
petek, 26. junija, 2026
Novi oglasiZnamka Mu Ljubljanskih mlekarn je novost v kategoriji jogurtov pospremila s kampanjo, ki je ciljano nagovarjala mlajše potrošnike.
24jun
sreda, 24. junija, 2026
sreda, 24. junija, 2026
Novi oglasiV slovenskem turističnem oglaševanju smo pogosto vajeni preverjenih podob: počasnih posnetkov narave, nasmejanih družin ob bazenu, zračnih posnetkov destinacije in logotipa v zaključku.
24jun
sreda, 24. junija, 2026
sreda, 24. junija, 2026
Opazili smoZavarovalnica Sava, Kolesarsko društvo Celje in Europlakat so združili moči v kampanji »Bodi svetel zgled!«.
23jun
torek, 23. junija, 2026
torek, 23. junija, 2026
Novi oglasiAkcija »Ribe za vse ture in avanture« Delamarisove ribje solate postavlja v vlogo zanesljivega spremljevalca aktivnega življenjskega sloga.
22jun
ponedeljek, 22. junija, 2026
ponedeljek, 22. junija, 2026
Novi oglasiV agenciji THE OTHER so za Visit Maribor razvili koncept, s katerim je mesto na družbenih omrežjih spregovorilo kot lokalec.
Pozitiven sentiment, zelene kljukice in navidezno brezhibni grafi lahko ustvarijo nevarno iluzijo uspeha.
»Morda se poseg po človeškem craftu zdi zamuden in zaradi današnjega tempa težje izvedljiv, a bo to v prihodnosti tisto, kar bo ločevalo kakovost od štancarije,« piše MM-ova kolumnistka Anja Korenč.
SOF je sicer že za nami, vseeno pa je naš kolumnist Aleš Petejan po končanem žiriranju strnil nekaj misli za naše bralce.
22jun
ponedeljek, 22. junija, 2026
ponedeljek, 22. junija, 2026
AktualnoKarneval – koncert ob 10. obletnici skupine Joker Out – je nastajal več kot leto dni, tik pred izvedbo pa ga je ogrozila huda nevihta.
18jun
četrtek, 18. junija, 2026
četrtek, 18. junija, 2026
MED ŠTEVILKAMMIPred vami je eden najbolj pričakovanih člankov, ki ga objavljamo vsako leto v junijski številki MM-a.
17jun
sreda, 17. junija, 2026
sreda, 17. junija, 2026
MMarketingVse o »sabbaticalu« oziroma sobotnem letu in zakaj ta ni več tabu.