m
Aktualno

Platforma Slack doživlja preobrazbo

Podjetje Slack spreminja podobo aplikacije, da bodo uporabniki lažje ukrotili morebiten kaos vsakodnevne komunikacije.

Slack združuje številne funkcije – klepetalnik, sistem za obveščanje, sistem za shranjevanje datotek, bazo podatkov in drugo. Čez čas pa je aplikaciji zmanjkalo polnilniškega prostora in posamezne funkcije so se v množici izgubile ali postale prenasičene. To pa je vplivalo tudi na klepetalnik, ki je bil že tako zapleten za uporabo, posebej če so uporabniki del različnih delovnih okolij, komunikacijskih kanalov ali skupinskih klepetalnikov.

Slack bo doživel svojo največjo preobrazbo do zdaj

Spremenil bo tako podobo kot postavitev aplikacije v upanju, da bo tako preprostejša za uporabo. To je namenjeno predvsem najbolj rednim uporabnikom Slacka, pravi Noah Weiss, vodja za razvoj produktov. Ko naložite Slack, vas bo ta najprej odpeljal na domačo stran, ki je podobna že obstoječi začetni strani. Na njej so prikazani vsi vaši komunikacijski kanali, zasebna sporočila in aplikacije. Tukaj pa se podobnosti končajo. Največja sprememba je novi stranski zavihek na levi strani, v katerem so prikazane različne funkcije. Vključuje nov zavihek za zasebna sporočila, ki precej spominja na druge aplikacije za komunikacijo in celo na Microsoft Teams, največjega tekmeca Slacka. Na levi strani so vsi klepeti, na desni pa je aktivni. Tako lahko vse svoje klepete vidite na enem mestu in imate nad njimi dober pregled ne glede na to, od kod so.

Nižje v stranskem zavihku je okno za aktivnost, ki mu Weiss pravi kar »poenoten poštni predal«, in prikazuje vsa vaša sporočila, omembe ali reakcije po vseh delovnih okoljih Slacka. Kot bi uporabljali aplikacijo, ki bi združila vso vašo pošto. Weiss upa, da bo to zaposlenim olajšalo pregled sporočil na začetku dneva.

Za zahtevnejše uporabnike, ki naenkrat uporabljajo več funkcij, Slack razvija tudi sistem številnih pogledov, s katerim boste lahko imeli naenkrat odprtih več oken.

Vsa orodja razvijajo z namenom, da naslovijo isti izziv: ohranjanje pregleda nad vsem, kar se dogaja na Slacku. Posodobili bodo tudi podobo sistema za shranjevanje, pri katerem boste lahko kar koli shranili in zraven dodali še opomnik, da to pogledate pozneje. Funkcija seveda obstaja že zdaj, ampak z novo podobo si obetajo, da bi bila uporabna za več uporabnikov.

Videoklepet

Poleg funkcije shranjevanja za pozneje si želijo bolj izpostaviti tudi funkcijo videoklepeta, ki bo zdaj v zgornjem desnem kotu vsakega klepetalnega okna poleg funkcije za novo platno. Če pa kliknete na gumb s plusom v levem kotu, lahko takoj ustvarite novo platno ali klic, kot bi začeli nov pogovor.

Čeprav Weiss meni, da bo to na začetku za uporabnike velika sprememba, je prepričan, da jim bo nazadnje všeč. In če jim ne bo? No, zato spremembe uvajajo počasi. Slack bo uvedel še veliko novih funkcij, kar pomeni, da bo preizkušal meje kompleksnosti in nasičenosti orodja za komuniciranje.

Slack se ne trudi biti aplikacija za komuniciranje, ampak operativni sistem za delo: vseobsegajoča platforma, kjer so vsi in kjer se vse dogaja. Kleptalnik je samo ena od funkcij, prihodnost pa je vse povsod drugod.

Intervju

Melanja Korošec
27. 04. 2024

Na naslovnici MM-a #514 je Melanja Korošec, direktorica strateškega marketinga in…

»Zadovoljna stranka je za nas najboljši marketing in čeprav ji zelo verjetno ne bomo prodali še ene hiše, pa nas bo priporočila naprej,« pravi…

sasa gnezda
22. 04. 2024

V podjetju Mediade tudi letos pripravljajo Konferenco internega komuniciranja KIK 2024,…

Nekje sem zasledila misel, da je komunikacija mehka veščina, a da je zanjo treba trdo delati. Interna komunikacija se ne zgodi sama od sebe – vsaj ne…

zz
20. 04. 2024

PandaChat, slovenska rešitev, ki z UI poenostavlja iskanje po obsežnih podatkovnih…

Pričakujete lahko, da bo PandaChat vedno znova presenečal s kreativnimi in inovativnimi funkcionalnostmi. Spremljamo trg, razmišljamo in si…

Naši avtorji