21avg
petek, 21. avgusta, 2026
petek, 21. avgusta, 2026
Opazili smoNajprej tebi, potem sebi
Ora je ob praznovanju šestdesete obletnice lansirala novo komunikacijsko platformo »Najprej tebi, potem sebi«.
V oktobru, mesecu ozaveščanja o raku dojk, so v AV studiu skupaj z Združenjem Europa Donna Slovenija in Sparom Slovenija ženske spomnili na samopregled dojk. Te samopregledovanje pogosto preskočijo, redno pa pretipajo sadeže v trgovini.
Kratek opis akcije: Ženske so že pri vhodu v trgovine opozorili, naj bodo pozorne na vsebino svojih košaric, nato pa so jih na oddelku s sadjem in zelenjavo spomnili, naj poleg sadežev pretipajo še svoje dojke. Na bližnji stojnici so prostovoljke združenja pokazale pravilen postopek samopregleda in jih seznanile s pomenom zgodnjega odkrivanja sprememb za uspešno zdravljenje. Ženske nad petdeset let so poleg tega presenetili še s pozivom, ki jih je v slogu zvočnih obvestil v trgovinah vabil, naj se odzovejo vabilu na mamografijo.
Kampanjo so na družbenih omrežjih podprle številne vplivnice, sicer pa so nanjo opozarjali še plakati, televizijski in drugi oglasi ter posnetek, ki samopregled demonstrira na sadju.
Predstavnici naročnika: Tanja Španić in Polona Marinček
Predstavnici podpornika projekta: Lidija Rakuša in Nataša Purgaj
Vodja projekta v agenciji: Dunja Bibianko Marovt
Asistentka vodje projekta: Barbara Pirh
Izvršni kreativni direktor: Gal Erbežnik
Kreativna direktorja: Sara Mlinar in Gal Erbežnik
Umetniški direktor: Gašper Štern
Oblikovalka: Hana Rošer
Za dostop do vseh člankov vas vabimo, da se brezplačno registrirate.
Registriraj seSte že registrirani? Prijavite se tukaj
07avg
petek, 07. avgusta, 2026
petek, 07. avgusta, 2026
Novi oglasiMcDonald's Slovenija je z novo kampanjo, ki so jo zasnovali v agenciji Futura DDB, izhajal iz preprostega vpogleda: ko lačni ljudje iščejo svoj najljubši izdelek, se pogosto zatipkajo.
06avg
četrtek, 06. avgusta, 2026
četrtek, 06. avgusta, 2026
Novi oglasiPodravka in agencija Epidemic sta v kampanji Moj Lino Combo uporabnike TikToka povabili k preizkušanju manj običajnih kombinacij z namazom Lino Lada.
04avg
torek, 04. avgusta, 2026
torek, 04. avgusta, 2026
Novi oglasiKako zavarovalnico približati ljudem na družbenih omrežjih?
21avg
petek, 21. avgusta, 2026
petek, 21. avgusta, 2026
Opazili smoOra je ob praznovanju šestdesete obletnice lansirala novo komunikacijsko platformo »Najprej tebi, potem sebi«.
20avg
četrtek, 20. avgusta, 2026
četrtek, 20. avgusta, 2026
Novi oglasiSPAR in agencija Herman & partnerji sta krovno platformo »Ker mi je mar« poleti nadgradila s poletno kampanjo »Ker mi je mar, kaj gre na žar«.
19avg
sreda, 19. avgusta, 2026
sreda, 19. avgusta, 2026
Opazili smoPri blagovni znamki Rio Mare so poletje izkoristili za nekoliko drugačno predstavitev svojih izdelkov.
18avg
torek, 18. avgusta, 2026
torek, 18. avgusta, 2026
Novi oglasiINTERSPORT je poleti z novo komunikacijsko kampanjo »Ritem športa« v ospredje postavil različne športne ritme rekreativcev.
13avg
četrtek, 13. avgusta, 2026
četrtek, 13. avgusta, 2026
OpaženoFutura DDB je za Veterino Doro zasnovala komunikacijo, ki strokovne vsebine na družbenih omrežjih povezuje s humorjem in osebnim pristopom.
12avg
sreda, 12. avgusta, 2026
sreda, 12. avgusta, 2026
Opazili smoSlovenska pražarna STOW je v sodelovanju s kolesarjema Tadejem Pogačarjem in Luko Mezgecem predstavila specialty kavo Coffee Racer.
V kolumni Maša Stanič razbija mit o TikToku: uspeh ne pride z budgetom, ampak z idejo, avtentičnostjo in vsebino, ki jo ljudje zares želijo gledati.
V bosanskem jeziku obstaja beseda: inat. Pomeni, da zavzameš nasprotno stališče iz čiste, trmaste kljubovalnosti, pogosto zato, ker ti gredo vsi drugi že pošteno na živce.
Lara Mlakar razmišlja o tem, kako je TikTok v nekaj letih postal nepogrešljiv del komunikacijskih strategij blagovnih znamk.
18avg
torek, 18. avgusta, 2026
torek, 18. avgusta, 2026
AktualnoMarketing mreža je objavila drugi regionalni Impact Index. Osrednji del publikacije predstavlja uredniški seznam TOP 100 najvplivnejših kreativnih direktorjev v regiji za obdobje 2025/26.
18avg
torek, 18. avgusta, 2026
torek, 18. avgusta, 2026
MMarketingSvoje mnenje o tem, o čem se v marketingu ne govori, pa bi se moralo, v drugem delu članka razkrivajo Peter Vidmar, dr. Vesna Žabkar, Janez Rakušček in Darko Dujič.
18avg
torek, 18. avgusta, 2026
torek, 18. avgusta, 2026
KolummneV kolumni Maša Stanič razbija mit o TikToku: uspeh ne pride z budgetom, ampak z idejo, avtentičnostjo in vsebino, ki jo ljudje zares želijo gledati.