01apr
sreda, 01. aprila, 2026
sreda, 01. aprila, 2026
DizajnMalo za šalo, malo zares: slovo od našega spletnega portala
Včeraj smo prvi april izkoristili za novico, da se poslavljamo od našega spletnega portala.
Marketing Magazin
V Studiu Moderna so kot alternativo obisku fizičnih trgovin vzpostavili virtualno trgovino, ki jo vidijo kot dolgoročno rešitev.
Pandemija koronavirusa je od podjetij zahtevala iskanje novih in predvsem hitrih rešitev. Prilagoditi se je bilo treba praktično »čez noč«. Kot pravijo Studiu Moderna, so pohiteli tudi sami in še pred rednimi načrti s ciljem zaščititi zaposlene in hkrati ostati dostopni za svoje kupce predstavili svojo prvo virtualno trgovino. »Poleg močne spletne prisotnosti smo samo nekaj dni po razglasitvi pandemije uspeli odpreti tudi našo prvo virtualno trgovino,« pojasnjuje Sanela Horo, vodja maloprodaje za Slovenijo v Studio Moderna.
Novost kupcem prek videoklica omogoča stik in posvet s prodajalko v živo, video sprehod skozi fizično trgovino in seveda takojšen nakup z dostavo na dom. Ob tem Horova poudarja, da je novost odraz izrednih okoliščin. »Trgovino smo vzpostavili zaradi koronakrize, ko smo morali zapreti vse fizične trgovine in se je bilo potrebno hitro prilagoditi nastali situaciji. Ponosni smo, da sta nam uspeli tako hitra prilagoditev kot implementacija. Čestitke in zahvala za to gredo širši ekipi, ki je omogočila, da je virtualna trgovina zaživela.«
V virtualni trgovini so kupcem na voljo tri svetovalke, ki kupca preko videoklica popeljejo na sprehod med prodajnimi policami ljubljanske prodajalne TopShop. »Povprečen klic traja približno 15 minut. V tem času svetovalka glede na željo kupca predstavi možnosti nakupa, odgovori na dodatna vprašanja, svetuje, prikaže podrobnosti izdelka prek videa in podobno.« Najbolj prodajani so izdelki blagovne znamke Dormeo, najbolj prodajan izdelek je ležišče. V Studiu Moderna to pripisjujejo dejstvu, da gre za izdelek, ki potrebuje dodatno razlago oziroma svetovanje.
S prvi odzivimi so po besedah sogovornice zelo zadovoljni in jih obravnavajo kot »zalet«, da dolgoročno gledano podobno virtualno trgovino vzpostavijo v vseh trgovinah kot alternativno možnost fizičnega obiska. »Seveda je oseben stik in možnost svetovanja na lokaciji sami, kjer lahko kupec izdelek fizično prime v roke, preizkusi, testira, nenadomestljiva in ključna izkušnja. Vendar se je tudi virtualna trgovina izkazala kot dobra možnost, ki kupcu ponudi možnost izbire praktično na isti način, le brez fizičnega stika. Tudi to velikokrat pomeni izjemno dodano vrednost, ki pomaga pri nakupu. Video klic od doma lahko nadomesti pot v trgovino,« sklene Horova.
Članek, ki ste ga odprli, je na voljo samo naročnikom. Naročite se na enega od naših paketov in berite besedila iz najnovejše številke brez omejitev!
NAROČI SEŽe imate profil? Prijavite se tukaj
01apr
sreda, 01. aprila, 2026
sreda, 01. aprila, 2026
DizajnVčeraj smo prvi april izkoristili za novico, da se poslavljamo od našega spletnega portala.
01apr
sreda, 01. aprila, 2026
sreda, 01. aprila, 2026
DreaMM teaMMTina Guček prevzema uredništvo tiskane izdaje Marketing magazina, Eva Peserl pa uredništvo spletnih vsebin.
01apr
sreda, 01. aprila, 2026
sreda, 01. aprila, 2026
AktualnoTudi letos smo prvega aprila z zanimanjem spremljali objave na družbenih omrežjih, ki pričajo, da imajo pri nekaterih blagovnih znamkah precej smisla za humor.
01apr
sreda, 01. aprila, 2026
sreda, 01. aprila, 2026
AktualnoPoli v sodelovanju z agencijo Futura DDB predstavlja platformo Polisti, ki jo lansira s posebno interaktivno serijo Primer pogrešane Poli. Kdo so skrivnostni Polisti in kdo je sunil pogrešano Poli?
30mar
ponedeljek, 30. marca, 2026
ponedeljek, 30. marca, 2026
AktualnoSeveda govorimo o psičkih, ki predstavljajo pomemben del življenja mnogih posameznikov in družin. Zato ni presenečenje, da so danes dobrodošli tudi v pisarnah. Pogovarjali smo se s podjetji, ki so svoja vrata odprla prikupnim in igrivim sodelavcem.
30mar
ponedeljek, 30. marca, 2026
ponedeljek, 30. marca, 2026
ProMMocijaNa Areno Sport poleti prihaja največji športni dogodek leta – FIFA svetovno prvenstvo. Od 11. junija do 19. julija 2026 bo nogometna vročica zajela ves svet, pri Areni Sport pa napovedujejo, da bodo kot uradni partner prenašali vse 104 tekme mundiala.
To je odprt poziv vsem, ki delamo v slovenskem oglaševalskem ekosistemu.
Bojan Amon tokrat o govoricah: »Pogovorni znani 'trači' so del človeške družbe, odkar pomnimo, in se v prvi vrsti nanašajo na povsem nedolžne pogovore med sorodniki in prijatelji ... «
»Biti ponosen na nekaj, kar si naredil, je lepa stvar. Četudi samo za trenutek. To zimo sem bil po dolgem času spet ponosen na oglas, ki sem ga naredil,« piše Drago Mlakar, tokratni MM-ov kolumnist.
01apr
sreda, 01. aprila, 2026
sreda, 01. aprila, 2026
DizajnVčeraj smo prvi april izkoristili za novico, da se poslavljamo od našega spletnega portala.
01apr
sreda, 01. aprila, 2026
sreda, 01. aprila, 2026
IntervjujiLetno stanovsko nagrado oglaševalska osebnost letos prejme Urban Korenjak, direktor trženja pri Europlakat Slovenija.
01apr
sreda, 01. aprila, 2026
sreda, 01. aprila, 2026
DreaMM teaMMTina Guček prevzema uredništvo tiskane izdaje Marketing magazina, Eva Peserl pa uredništvo spletnih vsebin.