01apr
sreda, 01. aprila, 2026
sreda, 01. aprila, 2026
DizajnMalo za šalo, malo zares: slovo od našega spletnega portala
Včeraj smo prvi april izkoristili za novico, da se poslavljamo od našega spletnega portala.
Marketing Magazin
Apriori Coomunications je nagrado prejela v okviru tekmovanja Mednarodnega združenja za odnose z javnostmi (IPRA) Golden World Awards for Excellence (GWA).
Nagrado za globalni prispevek (The Global Contribution Award) za odnose z javnostmi so podelili z namenom izpolniti enega od ciljev OZN za trajnostni razvoj. Zmagovalec za leto 2020 je projekt »Mila s pikami« (»Soap With Dots«) hrvaške agencije Apriori World pod vodstvom Danijela Koletića (na fotografiji), tudi organizatorja vsakoletne regijske konference PRO.PR in naročnika Združenje slepih Zagreb. Omenjeno milo je predstavilo »preprosto rešitev starega problema«. Komunikacijska strategija za povečanje dohodka tega družbeno odgovornega projekta (agencija z naročnikom sodeluje pro bono), ki vključuje proizvodnjo mila z Braillovimi pikami, je javnost spodbudila, da to milo podari kot darilo. S tem projekt izpolnjuje OZN-ov cilj št. 10 za trajnostni razvoj: zmanjšanje neenakosti.
»Zahvaljujem se vsem, ki so podprli ta projekt z nakupom »pikčastega« mila ali donacije. Že od samega začetka ima ta projekt kreativnost, hkrati pa tudi vizijo razširitve koncepta proizvodnje mila, da bi s pomočjo programa socialnega podjetništva v poslovno skupnost vključili slepe in slabovidne ljudi. Kmalu se bo začela proizvodnja tekočih mil,« je za MM povedal Koletić. Ob tem dodaja, da čeprav se nagrada nanaša na agencijo Apriori World, svetu pošilja sporočilo, da sta v tej regiji kreativnost in inovativnost. »Agencije vabim, da se prijavijo na mednarodne natečaje, prisluhnejo kreativnosti ustvarjalnosti, da bi osvojili čim več nagrad in tako poskušali postati prepoznavni po kreativnosti, ki je včasih premalo zaznana in cenjena. Imam se za vztrajno osebo. Pri vsem, česar se lotim, si prizadevam delovati dolgoročno. Sodelovanje med Združenjem slepih Zagreb in Apriori World traja celih pet let.« Zanj tako prostovoljstvo zahteva čas, od lastnikov agencij in direktorjev pa tudi denar. »Kdor v agenciji sodeluje pri takšnih projektih, je na koncu plačan. Ponosen sem in vesel, morda se niti ne zavedam, da je to priznanje, ki spreminja globalno dojemanje agencije.«
Veliko nagrado je dobila kampanja »Zadnja starejša oseba, ki je umrla v samoti« (»The Last Older Person to Die in Loneliness«), ki jo je za naročnika The BBK Foundation ustvarila španska agencija LLYC, je žirija opisala kot »odličen primer nekonvencionalne komunikacijske strategije« z opozarjanem o tabu temi - osamljenosti med starejšimi«.
Članek, ki ste ga odprli, je na voljo samo naročnikom. Naročite se na enega od naših paketov in berite besedila iz najnovejše številke brez omejitev!
NAROČI SEŽe imate profil? Prijavite se tukaj
01apr
sreda, 01. aprila, 2026
sreda, 01. aprila, 2026
DizajnVčeraj smo prvi april izkoristili za novico, da se poslavljamo od našega spletnega portala.
01apr
sreda, 01. aprila, 2026
sreda, 01. aprila, 2026
DreaMM teaMMTina Guček prevzema uredništvo tiskane izdaje Marketing magazina, Eva Peserl pa uredništvo spletnih vsebin.
01apr
sreda, 01. aprila, 2026
sreda, 01. aprila, 2026
AktualnoTudi letos smo prvega aprila z zanimanjem spremljali objave na družbenih omrežjih, ki pričajo, da imajo pri nekaterih blagovnih znamkah precej smisla za humor.
01apr
sreda, 01. aprila, 2026
sreda, 01. aprila, 2026
AktualnoPoli v sodelovanju z agencijo Futura DDB predstavlja platformo Polisti, ki jo lansira s posebno interaktivno serijo Primer pogrešane Poli. Kdo so skrivnostni Polisti in kdo je sunil pogrešano Poli?
30mar
ponedeljek, 30. marca, 2026
ponedeljek, 30. marca, 2026
AktualnoSeveda govorimo o psičkih, ki predstavljajo pomemben del življenja mnogih posameznikov in družin. Zato ni presenečenje, da so danes dobrodošli tudi v pisarnah. Pogovarjali smo se s podjetji, ki so svoja vrata odprla prikupnim in igrivim sodelavcem.
30mar
ponedeljek, 30. marca, 2026
ponedeljek, 30. marca, 2026
ProMMocijaNa Areno Sport poleti prihaja največji športni dogodek leta – FIFA svetovno prvenstvo. Od 11. junija do 19. julija 2026 bo nogometna vročica zajela ves svet, pri Areni Sport pa napovedujejo, da bodo kot uradni partner prenašali vse 104 tekme mundiala.
To je odprt poziv vsem, ki delamo v slovenskem oglaševalskem ekosistemu.
Bojan Amon tokrat o govoricah: »Pogovorni znani 'trači' so del človeške družbe, odkar pomnimo, in se v prvi vrsti nanašajo na povsem nedolžne pogovore med sorodniki in prijatelji ... «
»Biti ponosen na nekaj, kar si naredil, je lepa stvar. Četudi samo za trenutek. To zimo sem bil po dolgem času spet ponosen na oglas, ki sem ga naredil,« piše Drago Mlakar, tokratni MM-ov kolumnist.
01apr
sreda, 01. aprila, 2026
sreda, 01. aprila, 2026
DizajnVčeraj smo prvi april izkoristili za novico, da se poslavljamo od našega spletnega portala.
01apr
sreda, 01. aprila, 2026
sreda, 01. aprila, 2026
IntervjujiLetno stanovsko nagrado oglaševalska osebnost letos prejme Urban Korenjak, direktor trženja pri Europlakat Slovenija.
01apr
sreda, 01. aprila, 2026
sreda, 01. aprila, 2026
DreaMM teaMMTina Guček prevzema uredništvo tiskane izdaje Marketing magazina, Eva Peserl pa uredništvo spletnih vsebin.