01apr
sreda, 01. aprila, 2026
sreda, 01. aprila, 2026
DizajnMalo za šalo, malo zares: slovo od našega spletnega portala
Včeraj smo prvi april izkoristili za novico, da se poslavljamo od našega spletnega portala.
Artem Kniaz | Dreamstime.com
Ker je bil v torek mednarodni dan živali, nas je zanimalo dojemanje živali v oglasih. Če boste v svoj oglas vključili žival, boste z njim sodeč po ugotovitvah naše mini ankete pritegnili več ljudi.
Ob mednarodnem dnevu živali okoljevarstvene organizacije opozarjajo na pogosto nečloveško ravnanje z živalmi. Zato smo na MM-u predstavili nekaj oglasov, ki opozarjajo na ne ravno človeški odnos ljudi do živali, vključno z ogroženimi vrstami. V anketi med našimi sledilci na Instagramu pa smo poizvedovali, kako sodelujoči dojemajo živali v oglasih. Živali so seveda pogosto oglaševalske »zvezde«, ki nas spravijo v smeh ali pa tudi v jok. Nemalokrat prav živali »rešijo« sicer ne ravno posrečen oglas.
Za začetek nas je zanimalo, ali imajo sodelujoči* morda hišnega ljubljenčka z možnostmi odgovorov a) da, b) ne in c) ne, ampak si ga želim. 66 odstotkov je odgovorilo pritrdilno, 24 odstotkov negativno. 10 odstotkov jih hišnega ljubljenčka nima, a si ga želi. Vključevanje živali v oglase seveda ni brez osnove. Raziskave ugotavljajo takšne in drugačne prednosti (za oglaševalca, seveda). Razlogi v tej raziskavi kažejo na čustveno navezanost, vizualizacijo (ljudje smo vendarle vizualna bitja) in nagnjenost ljudi, da živalim pripisujemo človeške lastnosti.
To potrjujejo tudi odgovori sodelujočih**. Oglas z eno ali več živalmi bolj pritegne pozornost 68 odstotkov sodelujočih, do tovrstnih oglasov pa je brezbrižnih 32 odstotkov sodelujočih. Sledilce smo vprašali tudi, ali so že kdaj kupili izdelek, ker jim je bila všeč žival v oglasu ali embalaži z možnostma odgovora a) da in b) ne. 68 odstotkov jih je odgovorilo nikalno, 32 odstotkov pa pritrdilno.
*87 odgovorov
**82 odgovorov
***76 odgovorov
Za dostop do vseh člankov vas vabimo, da se brezplačno registrirate.
Registriraj seSte že registrirani? Prijavite se tukaj
26mar
četrtek, 26. marca, 2026
četrtek, 26. marca, 2026
VpogledPortal MojeDelo.com je razglasil najuglednejšega delodajalca leta 2025. Po izboru več kot 10.000 sodelujočih je ta naziv sedmo leto zapored in skupno osmič osvojil Lek. Raziskava ponuja tudi zanimiv uvid – mladi si želijo delati v marketingu.
20mar
petek, 20. marca, 2026
petek, 20. marca, 2026
VpogledValiconova raziskava Consumer Insight za prvo četrtletje 2026 razkriva razkorak v regiji Adria. Slovenija in Hrvaška kažeta prve znake stabilizacije gospodarstva, Severna Makedonija in Črna gora pa se soočata z »rekordno nizko finančno stabilnostjo«.
20mar
petek, 20. marca, 2026
petek, 20. marca, 2026
VpogledFIFA Svetovno prvenstvo v nogometu 2026, ki bo junija in julija potekalo v Kanadi, Mehiki in ZDA, bo po napovedih družbe WARC v globalno oglaševalsko industrijo prineslo približno 10,5 milijarde dolarjev dodatnih naložb.
01apr
sreda, 01. aprila, 2026
sreda, 01. aprila, 2026
DizajnVčeraj smo prvi april izkoristili za novico, da se poslavljamo od našega spletnega portala.
01apr
sreda, 01. aprila, 2026
sreda, 01. aprila, 2026
DreaMM teaMMTina Guček prevzema uredništvo tiskane izdaje Marketing magazina, Eva Peserl pa uredništvo spletnih vsebin.
01apr
sreda, 01. aprila, 2026
sreda, 01. aprila, 2026
AktualnoTudi letos smo prvega aprila z zanimanjem spremljali objave na družbenih omrežjih, ki pričajo, da imajo pri nekaterih blagovnih znamkah precej smisla za humor.
01apr
sreda, 01. aprila, 2026
sreda, 01. aprila, 2026
AktualnoPoli v sodelovanju z agencijo Futura DDB predstavlja platformo Polisti, ki jo lansira s posebno interaktivno serijo Primer pogrešane Poli. Kdo so skrivnostni Polisti in kdo je sunil pogrešano Poli?
30mar
ponedeljek, 30. marca, 2026
ponedeljek, 30. marca, 2026
AktualnoSeveda govorimo o psičkih, ki predstavljajo pomemben del življenja mnogih posameznikov in družin. Zato ni presenečenje, da so danes dobrodošli tudi v pisarnah. Pogovarjali smo se s podjetji, ki so svoja vrata odprla prikupnim in igrivim sodelavcem.
30mar
ponedeljek, 30. marca, 2026
ponedeljek, 30. marca, 2026
ProMMocijaNa Areno Sport poleti prihaja največji športni dogodek leta – FIFA svetovno prvenstvo. Od 11. junija do 19. julija 2026 bo nogometna vročica zajela ves svet, pri Areni Sport pa napovedujejo, da bodo kot uradni partner prenašali vse 104 tekme mundiala.
To je odprt poziv vsem, ki delamo v slovenskem oglaševalskem ekosistemu.
Bojan Amon tokrat o govoricah: »Pogovorni znani 'trači' so del človeške družbe, odkar pomnimo, in se v prvi vrsti nanašajo na povsem nedolžne pogovore med sorodniki in prijatelji ... «
»Biti ponosen na nekaj, kar si naredil, je lepa stvar. Četudi samo za trenutek. To zimo sem bil po dolgem času spet ponosen na oglas, ki sem ga naredil,« piše Drago Mlakar, tokratni MM-ov kolumnist.
01apr
sreda, 01. aprila, 2026
sreda, 01. aprila, 2026
DizajnVčeraj smo prvi april izkoristili za novico, da se poslavljamo od našega spletnega portala.
01apr
sreda, 01. aprila, 2026
sreda, 01. aprila, 2026
IntervjujiLetno stanovsko nagrado oglaševalska osebnost letos prejme Urban Korenjak, direktor trženja pri Europlakat Slovenija.
01apr
sreda, 01. aprila, 2026
sreda, 01. aprila, 2026
DreaMM teaMMTina Guček prevzema uredništvo tiskane izdaje Marketing magazina, Eva Peserl pa uredništvo spletnih vsebin.