01apr
sreda, 01. aprila, 2026
sreda, 01. aprila, 2026
DizajnMalo za šalo, malo zares: slovo od našega spletnega portala
Včeraj smo prvi april izkoristili za novico, da se poslavljamo od našega spletnega portala.
Marketing Magazin
David Kovačič, dosedanji glavni izvršni direktor SPAR Slovenija, je z junijem 2025 prevzel tudi vodenje SPAR Hrvaška, ki ga je do zdaj vodil Helmut Fenzl.
David Kovačič, ki ima sicer hrvaške korenine, je svojo kariero začel pri trgovcu Hofer (sprva v Avstriji, nato tudi v Sloveniji), nato pa jo gradil v podjetju Tuš. Po več letih v mednarodnih podjetjih za poslovno svetovanje se je leta 2019 pridružil podjetju SPAR. Dve leti je bil zaposlen pri SPAR Hrvaška, leta 2021 pa je prevzel vodenje podjetja SPAR Slovenija. V le nekaj letih je SPAR Slovenija pod njegovim vodstvom postal vodilni trgovec z živili na slovenskem trgu, zdaj pa torej prevzema še vodenje SPAR Hrvaška. Tega je do zdaj vodil dolgoletni predsednik uprave Helmut Fenzl, ki je konec maja 2025 po dvajsetih letih zapustil podjetje.
Iz SPAR-a sporočajo, da bo David Kovačič kot glavni izvršni direktor odslej vodil obe organizaciji, ki bosta ohranili svojo samostojnost, pri čemer bodo izkoriščene smiselne organizacijske sinergije. V obeh državah mu bodo ob strani stali izkušeni in strokovni vodstveni timi. Ob tem je Kovačič izrazil svoje prepričanje, da bodo dosedanjo uspešno pot SPAR Hrvaška nadaljevali in še naprej širili poslovanje.
Paul Klotz, član uprave za mednarodno poslovanje v skupini SPAR Avstrija, dodaja, da je regionalna samostojnost ena od ključnih prednosti podjetja SPAR, ki jo v vsaki državi zavestno utrjujejo. »Zato želimo jasno poudariti, da ni nobenih načrtov za združitev obeh podjetij. David Kovačič je odličen menedžer, njegova naloga pa bo ohranjati nacionalno samostojnost ob hkratnem izkoriščanju sinergij na področju logistike in drugih organizacijskih struktur,« je povedal.
Za dostop do vseh člankov vas vabimo, da se brezplačno registrirate.
Registriraj seSte že registrirani? Prijavite se tukaj
24mar
torek, 24. marca, 2026
torek, 24. marca, 2026
PreMMikiLea Hrovat se je ekipi McCANN Ljubljana pridružila kot vodja projektov, pred tem pa je v podjetju Big Bang skrbela za načrtovanje in izvajanje marketinških aktivnosti.
16mar
ponedeljek, 16. marca, 2026
ponedeljek, 16. marca, 2026
PreMMikiAnja Korenč se je pred slabima dvema mesecema pridružila agenciji VML v Dubaju, kjer deluje kot starejša umetniška direktorica. V novi vlogi bo sodelovala pri razvoju kreativnih rešitev za različne naročnike.
05mar
četrtek, 05. marca, 2026
četrtek, 05. marca, 2026
PreMMikiJure Tovrljan se poslavlja iz agencijskega sveta in prevzema vlogo soustanovitelja in vodje marketinga pri blagovni znamki Grashka. Skrbel bo predvsem za razvoj blagovne znamke, komunikacijsko strategijo in širitev na tuje trge.
01apr
sreda, 01. aprila, 2026
sreda, 01. aprila, 2026
DizajnVčeraj smo prvi april izkoristili za novico, da se poslavljamo od našega spletnega portala.
01apr
sreda, 01. aprila, 2026
sreda, 01. aprila, 2026
DreaMM teaMMTina Guček prevzema uredništvo tiskane izdaje Marketing magazina, Eva Peserl pa uredništvo spletnih vsebin.
01apr
sreda, 01. aprila, 2026
sreda, 01. aprila, 2026
AktualnoTudi letos smo prvega aprila z zanimanjem spremljali objave na družbenih omrežjih, ki pričajo, da imajo pri nekaterih blagovnih znamkah precej smisla za humor.
01apr
sreda, 01. aprila, 2026
sreda, 01. aprila, 2026
AktualnoPoli v sodelovanju z agencijo Futura DDB predstavlja platformo Polisti, ki jo lansira s posebno interaktivno serijo Primer pogrešane Poli. Kdo so skrivnostni Polisti in kdo je sunil pogrešano Poli?
30mar
ponedeljek, 30. marca, 2026
ponedeljek, 30. marca, 2026
AktualnoSeveda govorimo o psičkih, ki predstavljajo pomemben del življenja mnogih posameznikov in družin. Zato ni presenečenje, da so danes dobrodošli tudi v pisarnah. Pogovarjali smo se s podjetji, ki so svoja vrata odprla prikupnim in igrivim sodelavcem.
30mar
ponedeljek, 30. marca, 2026
ponedeljek, 30. marca, 2026
ProMMocijaNa Areno Sport poleti prihaja največji športni dogodek leta – FIFA svetovno prvenstvo. Od 11. junija do 19. julija 2026 bo nogometna vročica zajela ves svet, pri Areni Sport pa napovedujejo, da bodo kot uradni partner prenašali vse 104 tekme mundiala.
To je odprt poziv vsem, ki delamo v slovenskem oglaševalskem ekosistemu.
Bojan Amon tokrat o govoricah: »Pogovorni znani 'trači' so del človeške družbe, odkar pomnimo, in se v prvi vrsti nanašajo na povsem nedolžne pogovore med sorodniki in prijatelji ... «
»Biti ponosen na nekaj, kar si naredil, je lepa stvar. Četudi samo za trenutek. To zimo sem bil po dolgem času spet ponosen na oglas, ki sem ga naredil,« piše Drago Mlakar, tokratni MM-ov kolumnist.
01apr
sreda, 01. aprila, 2026
sreda, 01. aprila, 2026
DizajnVčeraj smo prvi april izkoristili za novico, da se poslavljamo od našega spletnega portala.
01apr
sreda, 01. aprila, 2026
sreda, 01. aprila, 2026
IntervjujiLetno stanovsko nagrado oglaševalska osebnost letos prejme Urban Korenjak, direktor trženja pri Europlakat Slovenija.
01apr
sreda, 01. aprila, 2026
sreda, 01. aprila, 2026
DreaMM teaMMTina Guček prevzema uredništvo tiskane izdaje Marketing magazina, Eva Peserl pa uredništvo spletnih vsebin.