03apr
petek, 03. aprila, 2026
petek, 03. aprila, 2026
Novi oglasi»Petki so za ribje paštete Argeta«
Argeta in agencija Luna \TBWA z novo kampanjo za ribje paštete ustvarjata nove navade med potrošniki.
Na mednarodnem festivalu kreativnosti Lisbon Advertising Festival je agencija New Moment New Ideas Company prejela bronasto nagrado za delo »Konec šole«.
Nagrado so prejeli v kategoriji tisk, to pa je bilo hkrati tudi edino nagrajeno delo v kategoriji grafika na letošnjem festivalu. Delo »Konec šole« so v agenciji ustvarili s pomočjo umetne inteligence kot reakcijo na tragični poboj v beograjski osnovni šoli maja letos, objavljeno pa je bilo na naslovnici revije Nedeljnik. Na naslovnici so pozvali: »Ustavimo nasilje, preden bomo morali ustaviti šolanje.«
»Hvaležen in počaščen sem za to priznanje, pa tudi za priložnost, da opozorim na grozo, ki se ne sme ponoviti in po kateri še dolgo zremo v prazno,« je ob prejemu nagrade povedal Igor Milovanović, vodja umetniškega oddelka v New Moment New Ideas Company.
Izvršni kreativni direktor Veljko Golubović je dejal, da je naloga kreativcev biti relevanten, ažuren, povzročiti čustven odziv in spodbuditi vse k ustvarjanju boljšega sveta. »S tega vidika nagrade niso same sebi namen, saj potrjujejo, da dobro idejo, pomembno temo in čustvo prepoznajo ljudje z vsega sveta,« je prepričan Golubović, lastnika agencije Žarko in Lazar Sakan pa dodajata, da so mednarodni festivali najpomembnejša platforma za prepoznavanje ustvarjalnosti iz regije. »Na lizbonskem festivalu je ogromno prijav z vsega sveta in velika čast je biti ena od redkih, če ne edina, nagrajena agencija iz regije. Upamo, da bo to priznanje spodbudilo večjo prisotnost in pomen srbske in balkanske kreativnosti v svetu.«
Za dostop do vseh člankov vas vabimo, da se brezplačno registrirate.
Registriraj seSte že registrirani? Prijavite se tukaj
17mar
torek, 17. marca, 2026
torek, 17. marca, 2026
NagradeFestival Zlati boben razkriva predsednika žirij v sekcijah omni channel in craft. To bosta David Guerrero in Emma Follett.
05mar
četrtek, 05. marca, 2026
četrtek, 05. marca, 2026
NagradePred današnjo podelitvijo nagrad za največje dosežke v zunanjem oglaševanju smo se pogovarjali z Markom Kolblom in Špelo Žorž.
12mar
četrtek, 12. marca, 2026
četrtek, 12. marca, 2026
NagradePo drugem krogu izbora se bodo za naziv Oglaševalec leta 2025 potegovali Atlantic Droga Kolinska, Mastercard Slovenija, Spar Slovenija, Telekom Slovenije in Zavarovalnica Triglav.
03apr
petek, 03. aprila, 2026
petek, 03. aprila, 2026
MMedijiČeprav so nekateri sprva pomislili, da gre za prvoaprilsko šalo, je zdaj uradno: prvi žirantski stolček v novi sezoni na POP TV bo zasedel nekdanji predsednik in »spletni vplivnež« Borut Pahor.
03apr
petek, 03. aprila, 2026
petek, 03. aprila, 2026
ProMMocijaSi želite vzpostaviti sistem za pridobivanje leadov, s katerim lahko do konca leta pridobite vsaj več deset novih kontaktov?
02apr
četrtek, 02. aprila, 2026
četrtek, 02. aprila, 2026
AktualnoPo podelitvi nagrad Netko 2026 smo se pogovarjali z Romanom Krušičem, starejšim svetovalcem za spletne rešitve v agenciji Spletna postaja, ki je tretjič zapored prejela nagrado za naj agencijo.
01apr
sreda, 01. aprila, 2026
sreda, 01. aprila, 2026
DizajnVčeraj smo prvi april izkoristili za novico, da se poslavljamo od našega spletnega portala.
01apr
sreda, 01. aprila, 2026
sreda, 01. aprila, 2026
DreaMM teaMMTina Guček prevzema uredništvo tiskane izdaje Marketing magazina, Eva Peserl pa uredništvo spletnih vsebin.
01apr
sreda, 01. aprila, 2026
sreda, 01. aprila, 2026
AktualnoTudi letos smo prvega aprila z zanimanjem spremljali objave na družbenih omrežjih, ki pričajo, da imajo pri nekaterih blagovnih znamkah precej smisla za humor.
To je odprt poziv vsem, ki delamo v slovenskem oglaševalskem ekosistemu.
Bojan Amon tokrat o govoricah: »Pogovorni znani 'trači' so del človeške družbe, odkar pomnimo, in se v prvi vrsti nanašajo na povsem nedolžne pogovore med sorodniki in prijatelji ... «
»Biti ponosen na nekaj, kar si naredil, je lepa stvar. Četudi samo za trenutek. To zimo sem bil po dolgem času spet ponosen na oglas, ki sem ga naredil,« piše Drago Mlakar, tokratni MM-ov kolumnist.
01apr
sreda, 01. aprila, 2026
sreda, 01. aprila, 2026
DreaMM teaMMTina Guček prevzema uredništvo tiskane izdaje Marketing magazina, Eva Peserl pa uredništvo spletnih vsebin.
31mar
torek, 31. marca, 2026
torek, 31. marca, 2026
IntervjujiSpomladi 2024 se je Mojca Randl odločila, da je čas za slovo od Formitasa in s tem tudi od oglaševalskega sveta, mi pa smo preverili, kako o tem svetu razmišlja danes.
01apr
sreda, 01. aprila, 2026
sreda, 01. aprila, 2026
IntervjujiLetno stanovsko nagrado oglaševalska osebnost letos prejme Urban Korenjak, direktor trženja pri Europlakat Slovenija.