01apr
sreda, 01. aprila, 2026
sreda, 01. aprila, 2026
DizajnMalo za šalo, malo zares: slovo od našega spletnega portala
Včeraj smo prvi april izkoristili za novico, da se poslavljamo od našega spletnega portala.
Marketing Magazin
Po 56-ih letih v marketinški in medijski industriji se je Ekrem Dupanović lotil novega projekta; ustanovitve bosanskega Društva agencij, oglaševalcev in medijev po imenu Advertissimo.
Zaupal nam je, da delo za portal Media Marketing ni bilo preprosto.
»Resnično sem se trudil, da bi vsak našel nekaj zase, da bi se ljudje med seboj spoznali, da bi začeli izmenjevati ideje in izkušnje. Podjetja s svojimi izdelki in storitvami prečkajo državne meje znotraj regije, za njimi pa gredo tudi njihove agencije, ker ne želijo nikomur prepustiti svojega dela proračuna. Zato je pomembno, da obstajajo informacije, da obstaja medij, v katerem je mogoče najti informacije s trga,« pravi Ekrem Dupanović.
Ocenjuje, da je portal Media Marketing to svojo funkcijo tudi izpolnil.
»Seveda sčasoma pride do utrujenosti, utrudil sem se tudi jaz. Pojavil se je zainteresirani kupec, dal dobro ponudbo in portal sem prepustil novemu lastniku. Še naprej sem pisal, pomagal novemu uredniku in pisal rubriko Dnevnik jednog metuzalema, saj je bila ena od najbolj priljubljenih na portalu,« pripoveduje.
Razlaga, da ne zna biti brez dela, v marketinški in medijski industriji namreč deluje že 56 let, zato je ustvaril projekt Advertissimo.
»Zamišljen je kot redni letni koncert Sarajevske filharmonije za oglaševalsko industrijo, s čimer je naša industrija postala edina v regiji, ki ima svoj filharmonični koncert. Prvi je bil januarja lani in je bil zelo dobro sprejet. V občinstvu so bili tudi ljudje iz agencij sosednjih držav. To je pravzaprav ideja koncerta, da se srečujejo marketingarji iz celotne regije, da se spoznajo, družijo, izmenjujejo ideje in izkušnje ter praznujejo svoje uspehe,« je pojasnil.
Bosna in Hercegovina nima svojega združenja, kot so slovenski SOZ, hrvaška HURA ali srbski UEPS.
»Pred štirimi leti je v Sarajevu gostoval Sasha Savic in imel odlično predavanje. Eno od vprašanj po predavanju se je glasilo: ‘Kaj lahko mi v BiH naredimo, da industrijo dvignemo na višjo raven?’ Sasha je odgovoril kratko in jasno: ustanovite združenje, določite pravila in vztrajajte pri njihovem izvajanju,« se spominja Dupanović.
Dodaja, da je idejo v zadnjem obdobju poskušal nekajkrat uresničiti, a se je vsakokrat zataknilo. »Ljudje niso ljubitelji pravil, najraje imajo kaos, ki vlada že leta,« je razložil.
Ko pa je ustvaril blagovno znamko Advertissimo, se je odločil, da se bo poleg koncerta tako imenovalo tudi Društvo agencij, oglaševalcev in medijev.
»Zdaj smo tam, kjer smo, zelo blizu ustanovitve Društva Advertissimo. Ekskluzivno za Marketing magazin zdaj razkrivam, da bo ustanovna skupščina v Sarajevu 27. februarja 2026. S kampanjo bomo začeli čez približno deset dni, ko pripravimo vso dokumentacijo za ustanovno skupščino,« nam je zaupal.
Ob tej priložnosti se za pomoč in podporo zahvaljuje tudi Mojci Briščik, izvršni direktorici SOZ-a, ter Dunji Ivana Ballon, direktorici združenja HURA ter festivalski in programski direktorici festivala Dani komunikacija.
Napoveduje pa tudi, da bo poleg delovanja znotraj komunikacijske industrije v Bosni in Hercegovini društvo zelo aktivno tudi v regiji.
»Začeli bomo sodelovanje med industrijami sosednjih držav, povezali bomo SOZ, HURA, UEPS in Advertissimo v interesu vseh naših članic, poskušali bomo okrepiti izmenjavo informacij, si med seboj pomagati pri organizaciji festivalov in drugih dogodkov,« razlaga in priznava, da mu Advertissimo predstavlja uresničitev sanj.
»Posvetil mu bom naslednje leto ali dve, potem pa bom dokončno zaprl vrata in si končno malo odpočil,« sklene.
Članek, ki ste ga odprli, je na voljo samo naročnikom. Naročite se na enega od naših paketov in berite besedila iz najnovejše številke brez omejitev!
NAROČI SEŽe imate profil? Prijavite se tukaj
01apr
sreda, 01. aprila, 2026
sreda, 01. aprila, 2026
DizajnVčeraj smo prvi april izkoristili za novico, da se poslavljamo od našega spletnega portala.
01apr
sreda, 01. aprila, 2026
sreda, 01. aprila, 2026
DreaMM teaMMTina Guček prevzema uredništvo tiskane izdaje Marketing magazina, Eva Peserl pa uredništvo spletnih vsebin.
01apr
sreda, 01. aprila, 2026
sreda, 01. aprila, 2026
AktualnoTudi letos smo prvega aprila z zanimanjem spremljali objave na družbenih omrežjih, ki pričajo, da imajo pri nekaterih blagovnih znamkah precej smisla za humor.
01apr
sreda, 01. aprila, 2026
sreda, 01. aprila, 2026
AktualnoPoli v sodelovanju z agencijo Futura DDB predstavlja platformo Polisti, ki jo lansira s posebno interaktivno serijo Primer pogrešane Poli. Kdo so skrivnostni Polisti in kdo je sunil pogrešano Poli?
30mar
ponedeljek, 30. marca, 2026
ponedeljek, 30. marca, 2026
AktualnoSeveda govorimo o psičkih, ki predstavljajo pomemben del življenja mnogih posameznikov in družin. Zato ni presenečenje, da so danes dobrodošli tudi v pisarnah. Pogovarjali smo se s podjetji, ki so svoja vrata odprla prikupnim in igrivim sodelavcem.
30mar
ponedeljek, 30. marca, 2026
ponedeljek, 30. marca, 2026
ProMMocijaNa Areno Sport poleti prihaja največji športni dogodek leta – FIFA svetovno prvenstvo. Od 11. junija do 19. julija 2026 bo nogometna vročica zajela ves svet, pri Areni Sport pa napovedujejo, da bodo kot uradni partner prenašali vse 104 tekme mundiala.
To je odprt poziv vsem, ki delamo v slovenskem oglaševalskem ekosistemu.
Bojan Amon tokrat o govoricah: »Pogovorni znani 'trači' so del človeške družbe, odkar pomnimo, in se v prvi vrsti nanašajo na povsem nedolžne pogovore med sorodniki in prijatelji ... «
»Biti ponosen na nekaj, kar si naredil, je lepa stvar. Četudi samo za trenutek. To zimo sem bil po dolgem času spet ponosen na oglas, ki sem ga naredil,« piše Drago Mlakar, tokratni MM-ov kolumnist.
01apr
sreda, 01. aprila, 2026
sreda, 01. aprila, 2026
DizajnVčeraj smo prvi april izkoristili za novico, da se poslavljamo od našega spletnega portala.
01apr
sreda, 01. aprila, 2026
sreda, 01. aprila, 2026
IntervjujiLetno stanovsko nagrado oglaševalska osebnost letos prejme Urban Korenjak, direktor trženja pri Europlakat Slovenija.
01apr
sreda, 01. aprila, 2026
sreda, 01. aprila, 2026
DreaMM teaMMTina Guček prevzema uredništvo tiskane izdaje Marketing magazina, Eva Peserl pa uredništvo spletnih vsebin.