Pisanje tega prispevka se je izkazalo za malce težjo nalogo od pričakovane, saj je večina potencialnih sogovornikov odklonila komentiranje videa. Še enkrat poudarjamo, da nas je zanimal zgolj in izključno komunikacijski vidik akcije »Za male in velike junake«.
Ko gledanje kar boli
»Žal že pol ure iščem bolj primerno slovensko besedo, a ne najdem boljše od angleške cringe. Gledanje boli, kot verjetno bolijo udarci v boksarskem ringu. Državni zbor, ki je naveden tudi kot produkcijska hiša, je z videom zamahnil v prazno. Tako daleč v prazno, da je na koncu nokautiral samega sebe. Škoda, ker ima video lep namen in bi bil lahko s pravim strokovnim svetovanjem udaren in spodbuden. Tako pa me samo spodbudi, da bi ga čim prej ugasnil,« je povedal Luka Bajs, izvršni kreativni direktor v agenciji SHIFT in kreativni direktor leta po izboru MM-a. Ob tem dodaja, da sam navadno pozdravlja poskuse, ko branža, ki je sicer komunikacijsko konzervativna, ustvari nekaj drugačnega in nepričakovanega. »A naj to naredi pod vodstvom komunikacijskih in produkcijskih strokovnjakov,« je jasen.
Simpatična domislica, neposrečena izvedba
Kot pravi Tine Lugarič, kreativni direktor in soustanovitelj kreativnega studia Trampolin, je sam najprej mislil, da gre za prikaz parlamentarnega »obračunavanja«, katerega smo iz te hiše vajeni, in da so s podajo roke želeli pokazati, da zdaj pa bo vse drugače, da oni niso takšni in da sodelujejo. »V tem kontekstu bi domislica lahko bila simpatična kljub ne preveč posrečeni izvedbi videa. Ko pa sem na koncu videl, kaj je pravzaprav tema videa, me je vsebina pustila v nekakšnem nedefiniranem 'WTF' stanju. Tako težke življenjske tematike se seveda morajo obravnavati z večjim občutkom, četudi izberemo lahkotnejši ton. Če so v pediatrični kliniki s to vsebino dosegli kaj pozitivnega, potem je to super. Morda je video spremljala še kakšna konkretna pomoč z njihove strani. Upam, da je. Če ni in če je šlo zgolj za lastno promocijo, potem je to seveda zelo narobe,« je povedal.
Hvala, ker berete Marketing magazin!
Za dostop do vseh člankov vas vabimo, da se brezplačno registrirate.
»Pri znamkah z dolgo tradicijo prenova ne pomeni spreminjati vsega, temveč predvsem poiskati pravo ravnovesje med novim in poznanim,« pravijo v agenciji Markacija.
Lakersi so Slovenijo obiskali za nekaj dni, njihov komunikacijski odmev pa je segel precej dlje. Prvi podatki kažejo na velik promocijski učinek, končne številke pa bodo predvidoma še višje.
Agencije, kaj bi sporočile svojim naročnikom? Pa naročniki agenciji? To smo vprašali naši tokratni koluMMnistki Nino Usnik (Telemach Slovenija) in Tino Križaj (Futura DDB).
Štirikratni kreativni direktor leta po izboru MM-a se po skoraj enajstih letih poslavlja od agencije SHIFT oziroma njenega predhodnika Grey Ljubljana. Svojo kariero bo nadaljeval v Publicis Groupe.
Še včeraj smo poročali, da je oglaševanje v ChatGPT-ju postalo dostopno tudi slovenskim oglaševalcem, danes pa že prihajajo prvi konkretni primeri uporabe.
Ameriška glasbena in filmska ikona Dolly Parton je umrla v starosti 80 let. Svoj pečat je v več kot šest desetletij dolgi karieri pustila tudi v oglaševanju.
Leta 1947 je kreativni direktor oglaševalske agencije Grey Advertising svojim nadrejenim poslal pismo, v katerem jih je opozoril na spremembe v agenciji.
Odločilen zadetek, rekord ali odmeven prestop lahko v nekaj trenutkih postanejo tema pogovorov daleč zunaj športnih igrišč. Za znamke to pomeni priložnost, a tudi zelo malo časa za premišljen odziv.
Ko smo pred nekaj meseci pri Marketing magazinu predstavili kosmate sodelavce slovenskih agencij in podjetij, je članek med bralci vzbudil veliko zanimanja.
PRO PLUS z 31. avgustom 2026 na programih POP TV, Kanal A, KINO, BRIO in OTO uvaja spremembo pri ogledu vsebin za nazaj. V prvih treh dneh po predvajanju oglasov ne bo več mogoče preskočiti.
Agencije, kaj bi sporočile svojim naročnikom? Pa naročniki agenciji? To smo vprašali naši tokratni koluMMnistki Nino Usnik (Telemach Slovenija) in Tino Križaj (Futura DDB).
V bosanskem jeziku obstaja beseda: inat. Pomeni, da zavzameš nasprotno stališče iz čiste, trmaste kljubovalnosti, pogosto zato, ker ti gredo vsi drugi že pošteno na živce.
Lakersi so Slovenijo obiskali za nekaj dni, njihov komunikacijski odmev pa je segel precej dlje. Prvi podatki kažejo na velik promocijski učinek, končne številke pa bodo predvidoma še višje.
Agencije, kaj bi sporočile svojim naročnikom? Pa naročniki agenciji? To smo vprašali naši tokratni koluMMnistki Nino Usnik (Telemach Slovenija) in Tino Križaj (Futura DDB).
Štirikratni kreativni direktor leta po izboru MM-a se po skoraj enajstih letih poslavlja od agencije SHIFT oziroma njenega predhodnika Grey Ljubljana. Svojo kariero bo nadaljeval v Publicis Groupe.
Naroči se na novičnik
+ dostopaj do najnovejših vsebin
Vaše naročnine ni bilo mogoče shraniti. Prosimo, poskusite znova.
Vaša naročnina je bila uspešno aktivirana.
Marketing magazin
Namestite aplikacijo
Namestite aplikacijo
Tapnite Deli □↑ v spodnjem meniju,
nato »Dodaj na začetni zaslon«.