21avg
petek, 21. avgusta, 2026
petek, 21. avgusta, 2026
Opazili smoNajprej tebi, potem sebi
Ora je ob praznovanju šestdesete obletnice lansirala novo komunikacijsko platformo »Najprej tebi, potem sebi«.
Pixabay
V času drugega vala pandemije oziroma v tretjem četrtletju 2020 so oglaševalci močno povečali naložbe v oglaševanje na družbenih omrežjih.
Potrošniki od začetka pandemije veliko več časa preživimo na spletu in družbenih omrežjih. Spletna prodaja cveti in temu sledijo tudi blagovne znamke. Sodeč po poročilu portala Statista so se naložbe v oglaševanje na družbenih omrežjih v tretjem četrtletju 2020 povečale za 56,4 odstotka v primerjavi z enakim obdobjem lani. Največje povečanje beležijo v ZDA (61,7 odstotka), Srednji Ameriki (55,6 odstotka) in Evropi (50,4 odstotka).
Leta 2019 so naložbe v vplivnostni marketing na YouTubu znašale 4,5 milijarde evrov. Letos naj bi se ta številka povzpela že na 5,5 milijarde evrov. Pet znamk z največjimi naložbami v vplivnostni marketing (v okviru YouTuba) je po ugotovitvah raziskave italijanske analitične družbe Finaria sodelovalo s 138-imi vplivneži v skupno 874-ih videih. Skupaj so ti videoposnetki zabeležili 300 milijonov ogledov, njihovo vrednost pa ocenjujejo na 50 milijonov dolarjev oziroma dobrih 41 milijonov evrov. Tehnološka podjetja so v vplivnostni marketing vložila dobrih 56 milijonov evrov. Pri naložbah prednjači NordVPN, ena najpogosteje uporabljenih VPN-aplikacij na trgu. Za 87 videov so namenili skoraj 10 milijonov evrov. Tehnološka panoga je sicer največ sodelovala z vplivneži MrBeast, Dude Perfect in PewDiePie, ki imajo skupaj 198,4 milijona naročnikov.
Sodeč po ugotovitvah raziskave se lahko YouTube pohvali s vsesplošnim povečanim zanimanjem blagovnih znamk. V tretjem četrtletju so zabeležili kar 40-odstotno povečanje sponzoriranih videov, število ogledov (sponzoriranih videov) pa je v tem obodobju doseglo rekordnih 1,3 milijarde ali 600 tisoč na uro. Med panogami glede naložb prednjači tehnološki sektor, ki je med prvimi petimi panogami prispeval kar 46 odstotkov naložb.
Po naložbah v vplivnostni marketing vodi Instagram. Letos naj bi oglaševalci vanj vložili 7,26 milijarde evrov, kar je več kot milijardo več kot leta 2019 (5,78 milijarde evrov). V tem pogledu meče senco na »mamo« Facebook, saj so oznamčeni profili na Instagramu zabeležili več kot tretijno (34,7 odstotka) večji doseg kot na Facebooku. A s številkami si Mark Zuckerberg verjetno ne beli glave. V tretjem četrtletju 2020 je bilo namreč kar 61,9 odstotka objav blagovnih znamk objavljenih na Facebooku.
Za dostop do vseh člankov vas vabimo, da se brezplačno registrirate.
Registriraj seSte že registrirani? Prijavite se tukaj
05avg
sreda, 05. avgusta, 2026
sreda, 05. avgusta, 2026
Social mediaNa Instagramu je v zadnjih dneh zaokrožil preprost format, s katerim so blagovne znamke preverjale, kako dobro njihovi sledilci poznajo njihove prepoznavne barve.
07jul
torek, 07. julija, 2026
torek, 07. julija, 2026
Social mediaAgencija Pristop je prevzela upravljanje Mercatorjevega profila na TikToku in s tem za trgovca zdaj skrbi za vse njegove družbene kanale: Facebook, Instagram in TikTok.
03jul
petek, 03. julija, 2026
petek, 03. julija, 2026
Social mediaUradno je analitik. V praksi pa je Zlatan Ibrahimović v nekaj tednih postal eden najbolj prepoznavnih (in viralnih) obrazov Foxovega spremljanja svetovnega prvenstva 2026.
21avg
petek, 21. avgusta, 2026
petek, 21. avgusta, 2026
AktualnoSkupina Triglav je v prvem polletju 2026 ustvarila skoraj 1,2 milijarde evrov celotnega obsega poslovanja, kar je 13 odstotkov več kot v enakem obdobju lani.
21avg
petek, 21. avgusta, 2026
petek, 21. avgusta, 2026
MMarketingNajvečji izziv blagovne znamke se začne po nakupu. Kaj se zgodi, ko izdelek postane del uporabnikovega vsakdana – in kako pri tem pomaga vedenjska psihologija?
20avg
četrtek, 20. avgusta, 2026
četrtek, 20. avgusta, 2026
VpogledČeprav 57 odstotkov vprašanih pričakuje, da bo v Sloveniji v prihodnjih 12 mesecih več brezposelnih, kar 82 odstotkov zaposlenih svojo trenutno zaposlitev ocenjuje kot zelo ali relativno varno.
19avg
sreda, 19. avgusta, 2026
sreda, 19. avgusta, 2026
Social mediaKinda chic je brati Marketing magazin. Kinda chic je vedeti, kaj je v trendu. Najbolj kinda chic pa je oboje združiti – zato smo preverili, kaj se skriva za frazo, ki je preplavila družbena omrežja.
19avg
sreda, 19. avgusta, 2026
sreda, 19. avgusta, 2026
AktualnoS Televizije Slovenija sporočajo, da so letos dosegli 93,3 odstotka prebivalcev Slovenije. Vsaj del programa TV Slovenija si je tako ogledalo skoraj 1,8 milijona različnih gledalcev.
19avg
sreda, 19. avgusta, 2026
sreda, 19. avgusta, 2026
AktualnoOb slovesu od Mira Klineta je Peter Bratuša zapisal nekaj svojih misli.
V kolumni Maša Stanič razbija mit o TikToku: uspeh ne pride z budgetom, ampak z idejo, avtentičnostjo in vsebino, ki jo ljudje zares želijo gledati.
V bosanskem jeziku obstaja beseda: inat. Pomeni, da zavzameš nasprotno stališče iz čiste, trmaste kljubovalnosti, pogosto zato, ker ti gredo vsi drugi že pošteno na živce.
Lara Mlakar razmišlja o tem, kako je TikTok v nekaj letih postal nepogrešljiv del komunikacijskih strategij blagovnih znamk.
18avg
torek, 18. avgusta, 2026
torek, 18. avgusta, 2026
AktualnoMarketing mreža je objavila drugi regionalni Impact Index. Osrednji del publikacije predstavlja uredniški seznam TOP 100 najvplivnejših kreativnih direktorjev v regiji za obdobje 2025/26.
18avg
torek, 18. avgusta, 2026
torek, 18. avgusta, 2026
MMarketingSvoje mnenje o tem, o čem se v marketingu ne govori, pa bi se moralo, v drugem delu članka razkrivajo Peter Vidmar, dr. Vesna Žabkar, Janez Rakušček in Darko Dujič.
18avg
torek, 18. avgusta, 2026
torek, 18. avgusta, 2026
KolummneV kolumni Maša Stanič razbija mit o TikToku: uspeh ne pride z budgetom, ampak z idejo, avtentičnostjo in vsebino, ki jo ljudje zares želijo gledati.