NLB in agencija Saatchi&Saatchi Ljubljana sta pripravila regionalno oglaševalsko akcijo za bankino ponudbo osebnih kreditov. Dva od treh televizijskih oglasov smo lahko nedavno že zasledili tudi pri nas.
Kratek opis akcije: »Oglaševalska akcija temelji na univerzalnih življenjskih pripetljajih, s katerimi se lahko poistoveti vsak posameznik iz regije delovanja banke. Tako zgodbi pokvarjenega hladilnika dan pred otroškim rojstnim dnevom, nakupu večjega avta zaradi podmladka kot tudi spontani posodobitvi domače pisarne pa je skupna vloga banke. Ta s svojimi sodobnimi tehnološkimi rešitvami omogoči enostavno in hitro urejanje kredita. V veliki večini tudi brez obiska poslovalnice in neodvisno od njenega odpiralnega časa,« zasnovo akcije pojasnjujejo pri NLB.
V agenciji Saatchi&Saatchi Ljubljana ob tem izpostavljajo pomembnost kreativne konsistentnosti regijskega projekta. »Adaptacija kampanje na različna tržišča je lahko izziv, če o njej ne razmišljaš že od vsega začetka. Prav zato smo pri snovanju komunikacijske platforme NLB izbrali pripovedno strukturo televizijskih oglasov z naratorjem oz. 'voice overjem'. Agencije iz Skupine Publicis na preostalih trgih NLB tako zgolj najdejo primernega lokalnega govorca, ki zgodbo in tonaliteto oglasa prenese v njihov jezik. Za večjo avtentičnost oglasov pa je dodatne pozornosti pri regijskih produkcijah vedno deležen tudi izbor igralcev, ki v tem primeru ne daje prednosti skandinavskemu značaju,« dodajajo.
https://www.youtube.com/shorts/e75HjDl-ouw
https://www.youtube.com/shorts/IVN6yRASo5Q
Elementi akcije: televizijsko, zunanje in digitalno oglaševanje, tiskani oglasi, komunikacija preko družbenih omrežij
Predstavnica naročnika: Simona Mladenović
Direktorica naročnika v agenciji: Špela Petač
Direktorica projekta: Polona Polak
Izvršni kreativni direktor: Toni Tomašek
Umetniška direktorica: Špela Drašlar
Tekstopisec: Zmago Žnidaršič
Družbena omrežja: Lucija Naranđa (MSL Ljubljana)
Izvedbeno oblikovanje: Jernej Kramberger
Produkcijska hiša: Super 16
Režiser: Miha Mlaker
Medijska agencija: Media Publikum
Trajanje akcije: maj, junij 2023
Hvala, ker berete Marketing magazin!
Za dostop do vseh člankov vas vabimo, da se brezplačno registrirate.
Imago Ogilvy je na festivalu Cannes Lions osvojil bronasto nagrado v kategoriji social & creator (v podkategoriji local brand) za projekt »Zadnji GUC GUC« (»Posljednji GUC GUC«) za naročnika Studena.
Danes zvečer se bosta na svetovnem prvenstvu v nogometu pomerili reprezentanci Bosne in Hercegovine ter Katarja, zagotovo bo znova donela tudi pesem skupine Dubioza Kolektiv.
V slovenskem turističnem oglaševanju smo pogosto vajeni preverjenih podob: počasnih posnetkov narave, nasmejanih družin ob bazenu, zračnih posnetkov destinacije in logotipa v zaključku.
Hrvaška turistična skupnost je predstavila nov turistični oglas »Croatia – I Hear It’s Beautiful«, v katerem nastopa priznani igralec John Malkovich, čigar družina ima hrvaške korenine.
NLB je v sodelovanju z agencijo Luna \TBWA pripravila kampanjo, s katero izpostavlja svoje digitalne storitve in možnosti, ki jih uporabnikom ponuja pri vsakodnevnem upravljanju financ.
V slovenskem turističnem oglaševanju smo pogosto vajeni preverjenih podob: počasnih posnetkov narave, nasmejanih družin ob bazenu, zračnih posnetkov destinacije in logotipa v zaključku.
»Morda se poseg po človeškem craftu zdi zamuden in zaradi današnjega tempa težje izvedljiv, a bo to v prihodnosti tisto, kar bo ločevalo kakovost od štancarije,« piše MM-ova kolumnistka Anja Korenč.