artifact
Diggit

Soustanovitelja Instagrama predstavljata novo aplikacijo za branje novic

Legendarna dvojica, Kevin Systrom in Mike Krieger, se vrača. Predstavljata namreč novo aplikacijo Artifact, ki uporabnikom zagotavlja personalizirane novice. Aplikacija uporablja umetno inteligenco, kar Systrom vidi kot »prihodnost družbenih omrežij«.

Soustanovitelja Instagrama sta ustanovila novo podjetje, ki raziskuje ideje za družbene aplikacije naslednje generacije. Dvojica je leta 2018 zaradi napetosti z matičnim podjetjem zapustila Facebook. Njuna prva aplikacija je Artifact, personalizirani bralnik novic, ki s pomočjo umetne inteligence prilagodi izkušnjo končnemu uporabniku.

Ime aplikacije, Artifact, združuje članke (ang. articles), dejstva (ang. facts) in umetno inteligenco (ang. artificial intelligence). Pravzaprav gre za nekakšen TikTok za novice. Aplikacija zajema članke iz več virov – od vodilnih novičarskih organizacij do manjših blogovskih prispevkov o nišnih temah. Na podlagi zanimanj uporabnika Artifact prilagaja algoritem ter prikazuje podobne objave in zgodbe, podobno kot uporabniki gledajo  videoposnetke na strani For You na TikToku.

Artifact spominja na prerojeno različico Google Readerja, aplikacije za branje novic, ki jo je Google ukinil leta 2013. Le da gre v primeru Artifacta za aplikacijo za branje novic, ki s pomočjo umetne inteligence in strojnega učenja razume zanimanja uporabnikov, hkrati pa jim omogoča, da s prijatelji razglabljajo o prebranih novicah.

Aplikacija še ni javno dostopna, zainteresirani uporabniki, ki imajo ameriško telefonsko številko, pa se lahko vpišejo na čakalni seznam. Aplikacija je na voljo za operacijska sistema Android in iOS.

Systrom pravi, da sta bila s Kriegerjem ob ustanovitvi novega podjetja pozorna na tri stvari. Prvič, počakala sta na nov val na področju potrošniške tehnologije in ga poskušala ujeti. Drugič, iskala sta način, kako ta val povezati s tehnologijo družbenih omrežij, ki jima je še posebej blizu. In ne nazadnje, kako bi njun izdelek rešil problem, s katerim se soočajo potrošniki.

 

Intervju

sasa gnezda
22. 04. 2024

V podjetju Mediade tudi letos pripravljajo Konferenco internega komuniciranja KIK 2024,…

Nekje sem zasledila misel, da je komunikacija mehka veščina, a da je zanjo treba trdo delati. Interna komunikacija se ne zgodi sama od sebe – vsaj ne…

zz
20. 04. 2024

PandaChat, slovenska rešitev, ki z UI poenostavlja iskanje po obsežnih podatkovnih…

Pričakujete lahko, da bo PandaChat vedno znova presenečal s kreativnimi in inovativnimi funkcionalnostmi. Spremljamo trg, razmišljamo in si…

Življenje z znaMMkami
15. 04. 2024

Rubrika Življenje z znaMMkami je ena najbolj branih v MM-u, zato jo objavljamo tudi na…

Prisegam na humor, igro besed in čustva … »Kupijo« me tudi nizkoproračunski oglasi z dobro idejo.

Naši avtorji