
DIGGIT: Algoritem procesira, človek preseže!
Če so se začetna predavanja na DIGGIT-u vrtela okoli umetne inteligence, je Gregor Kosi, priznani strokovnjak za vodenje, motivacijo in organizacijski razvoj, udeležence vprašal: »Kaj bo nadomestilo srce, če bo tehnologija nadomestila glavo?«
Predavanje je začel z nekaj konkretnimi podatki – na primer s tem, da ljudje vsak dan vsrkamo toliko informacij, kot da bi prebrali 300-stransko knjigo (oziroma sto tisoč besed). »Umetna inteligenca morda osvobaja naše roke in oči, ne zmore pa osvojiti človeškega srca. Bolj kot ji sledimo, bolj izgubljamo človeški čut. Gledamo, a ne vidimo. Poslušamo, a ne slišimo,« je opozoril in dodal, da se številni med nami soočajo s pojavom digitalne demence oziroma z upadom kognitivnih sposobnosti, ki je posledica prekomerne uporabe digitalnih naprav.
»Hkrati pa vse le ni tako črno,« je prepričan Gregor Kosi. Meni namreč, da bi morali ljudje izkoristiti dodatni čas, ki nam ga s tem, da nam olajša določena rutinska opravila, omogoča umetna inteligenca. »UI nam lahko omogoči, da se bomo spet sposobni povezati med seboj,« je sklenil.