Otroci o omejevanju družbenih omrežij

Foto: Pixabay

Otroci o omejevanju družbenih omrežij

Vedno znova se lahko čudimo, da »odrasli«, ko uvajajo pravila za »otroke«, razpravljajo o zakonitosti, psiholoških vidikih, izobraževanju … nanje po pravilu pozabijo.

Zato smo preverili, kaj o morebitni prepovedi družbenih omrežij za mlajše od 15 let pravijo otroci.

Skoraj 13-letni fant: »Jaz še nimam TikToka in Snapchata, imam pa Instagram, kjer gledam reele. Če bi Instagram prepovedali, mi ne bi bilo vseeno, ampak najbrž bi reele še vedno lahko gledal na telefonu od staršev. Pa na YouTubu bi lahko gledal shortse. Mogoče to, da bi prepovedali dostop za otroke, ne bi bilo tako zelo slabo, ker se mi zdi, da bi potem več hodili ven. Jaz drugače s prijatelji še vedno veliko hodim ven igrat nogomet, in v našem naselju smo veliko zunaj, vem pa, da ni povsod tako.«

14-letni fant: »Ne vem, kaj bi naredil, če bi ukinili družbena omrežja. Mislim, da bi se zlagal, koliko sem star, in bi se registriral kot starejši.«

Skoraj 16-letno dekle: »Na srečo bom kmalu stara 16, tako da mi to ne bi bilo grozno. Če bi bila mlajša, pa bi mi bilo. Pa grozno bi mi bilo, če bi se to zgodilo samo v Sloveniji. Če bi se vsem v Evropi, na primer, bi bilo ok.«

Na podvprašanje, ali bi se lagala o starosti pri prijavi, pa pravi: »Poskusila bi, ampak smo se v šoli pogovarjali, da se to ne bo dalo in da bodo tudi stroge kazni. Tako da ne vem, če bi delovalo.«

Hvala, ker berete Marketing magazin!

Za dostop do vseh člankov vas vabimo, da se brezplačno registrirate.

Registriraj se