12jun
petek, 12. junija, 2026
petek, 12. junija, 2026
ŠPORTNI MMARKETINGNogomet ostaja »družabno lepilo«
Če smo se včeraj o nogometu pogovarjali s poznavalci (športnega) marketinga, smo danes poklepetali s sogovorniki iz treh televizijskih hiš.
Kako se prilagajajo zaostrenim razmeram, v katerih spletna prodaja prav cveti, smo se pozanimali tudi pri Andražu Gavezu, skrbniku ključnih strank v podjetju Moja čokolada, ki pravi, da ne zaznavajo bistvenih odstopanj pri prodaji.
Po besedah Andraža Gaveza imajo pri Moji čokoladi dve različni ciljni skupini: posameznike, ki čokoladne izdelke kupujejo za darilo, in tiste, ki čokolado in druge izdelke za peko kupujejo za ustvarjanje v kuhinji. »Zato je logično, da se je naš prodajni asortiman in posledično tudi marketinška strategija precej spremenila. To smo sicer predvidevali že pred nekaj meseci, a smo v tem trenutku skorajda prenehali prodajati čokolado za darila, obenem pa doživeli ogromno rast prodaje izdelkov za peko,« opisuje trenutno situacijo.
Čas za prilagajanje in testiranje
Njegov podjetniški nasvet v tem trenutku je preprost: »adapt or die«, torej »prilagodite se ali umrite«. »Zdaj se je resnično treba dobro prilagoditi in preprosto preizkušati najrazličnejše načine prodaje, preoblikovati izdelke in storitve ter se ponovno vprašati o pravih vrednotah in ciljih podjetja. Mi se kljub vsemo še vedno držimo čokolade in verjamemo naši mantri: 'Devet od desetih ljudi obožuje čokolado. Deseti vedno laže.'« je Gavez povedal za MM.
Za dostop do vseh člankov vas vabimo, da se brezplačno registrirate.
Registriraj seSte že registrirani? Prijavite se tukaj
10jun
sreda, 10. junija, 2026
sreda, 10. junija, 2026
MMarketingČe ste v zadnjih dneh na Prime Video spremljali romantično hokejsko serijo Off Campus, ste morda poleg ljubezenskih zapletov opazili tudi precej izrazito prisotnost blagovne znamke Liquid I.V.
10jun
sreda, 10. junija, 2026
sreda, 10. junija, 2026
ŠPORTNI MMARKETINGNa Areno Sport prihaja največji športni dogodek leta – FIFA svetovno prvenstvo.
10jun
sreda, 10. junija, 2026
sreda, 10. junija, 2026
PreMMikiEkipi digitalne agencije Web Center se je pridružil Blaž Benedik, ki bo deloval na področju GEO optimizacije za modele umetne inteligence.
12jun
petek, 12. junija, 2026
petek, 12. junija, 2026
ŠPORTNI MMARKETINGČe smo se včeraj o nogometu pogovarjali s poznavalci (športnega) marketinga, smo danes poklepetali s sogovorniki iz treh televizijskih hiš.
12jun
petek, 12. junija, 2026
petek, 12. junija, 2026
ProMMocijaČe bi morali izbrati en AI dogodek tega poletja, na katerem se bodo zbrali ljudje, ki danes najbolj aktivno soustvarjajo slovensko AI sceno, bi bil to verjetno AI³-phoria.
11jun
četrtek, 11. junija, 2026
četrtek, 11. junija, 2026
TOP 5Gašper Potočnik, vsebinski tekstopisec v Agenciji 101, in koroška polovica tandema mladih kreativcev, ki se čez teden dni odpravlja na tekmovanje Young Lions, je z nami delil svoje najljubše oglase.
11jun
četrtek, 11. junija, 2026
četrtek, 11. junija, 2026
MMarketingPravo nogometno rivalstvo se letos ne odvija le na igrišču, ampak tudi v oglasih. Za enega zanimivejših oglaševalskih obračunov sta poskrbela športna velikana Nike in Adidas.
11jun
četrtek, 11. junija, 2026
četrtek, 11. junija, 2026
ŠPORTNI MMARKETINGVsaka štiri leta se zdi, da se svet za trenutek uskladi. Ulice se izpraznijo, zasloni se prižgejo, pogovori – od pisarn do kavarn – pa se vrtijo okoli istih devetdesetih minut.
10jun
sreda, 10. junija, 2026
sreda, 10. junija, 2026
PreMMikiPred tem je pet let delovala v agenciji Herman & partnerji, kjer je vodila projekte s področij trženja, strateškega komuniciranja in razvoja blagovnih znamk.
»Morda se poseg po človeškem craftu zdi zamuden in zaradi današnjega tempa težje izvedljiv, a bo to v prihodnosti tisto, kar bo ločevalo kakovost od štancarije,« piše MM-ova kolumnistka Anja Korenč.
SOF je sicer že za nami, vseeno pa je naš kolumnist Aleš Petejan po končanem žiriranju strnil nekaj misli za naše bralce.
Ljudje včasih ravnamo slabo, ne da bi bili zato klinični primeri.
09jun
torek, 09. junija, 2026
torek, 09. junija, 2026
6 s TOP 6ZačenjaMMo serijo pogovorov s PR agencijami, ki so v letu 2025 zabeležile najvišje prihodke od prodaje. Prvi na lestvici in prvi v seriji je Stratkom.
08jun
ponedeljek, 08. junija, 2026
ponedeljek, 08. junija, 2026
PreMMikiDružba GA Adriatic je sklenila sodelovanje s kreativno agencijo Publicis. Nova partnerska agencija bo prevzela celotno kreativno komunikacijo blagovne znamke.
08jun
ponedeljek, 08. junija, 2026
ponedeljek, 08. junija, 2026
Opazili smoPoznate tisti trenutek, ko se res ne moreš odločiti: kava ali sladica? Zakaj ne kar oboje.